LipjaniPress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

Lajme Lipjani

Për nder të 7 Marsit – Ditës së Mësuesit, Drejtoria Komunale e Arsimit në Lipjan ka organizuar ceremoninë e zgjedhjes së punëtorit të dalluar të vitit 2018, me ç’rast janë ndarë edhe mirënjohje për mësimdhënës të dalluar për secilën shkollë. Epitetin për mësimdhënësin e dalluar të vitit 2017-2018, këtë vit e mori Hajriz Rashiti arsimtar i TIK-ut, shkolla “Vëllëzërit Frashëri”, në Lipjan.
Gjatë ndarjes së çmimit, Rasim Hasani drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit në Lipjan ka theksuar se ky çmim është ndarë për performancë pozitive të mësimdhënësit dhe rezultate të mira në garat nacionale në lëminë e robotikës.//LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pështyhet e quhet tradhtar gazetari maqedonas që raportoi për zyrtarizimin e gjuhës shqipe

lipjanipress

Monedha false 100-ëshe qarkullojnë nëpër Prishtinë

lipjanipress

Sondazhi: Liderja e ekstremit të djathtë Le Pen do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh

lipjanipress

Videoja e plotë e pjesës së dytë të dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Bashkëluftëtarë i “Zahir Pajazitit” Disa vargje Për PDK-në

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

Asociacioni i Komunave serbe mund të formohet në Ditën e Pavarësisë së Kosovë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti vizitoi disa nga projektekt që janë drejt finalizimit

lipjanipress

Thaçi dhe kryediplomati norvegjez i shijojnë bashkë birrat e Prishtinës

lipjanipress

Mbahet mbledhja e radhës e Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB)

lipjanipress

Familja e veteranit të luftës Ilir Jasharit bëhët me banesë të re! (VIDEO)

lipjanipress

Deputeti i PDK’së i kërkon Mustafës ta ndërrojë Ministrinë e Shëndetësisë

lipjanipress
Skip to toolbar