LipjaniPress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

Lajme Lipjani

Për nder të 7 Marsit – Ditës së Mësuesit, Drejtoria Komunale e Arsimit në Lipjan ka organizuar ceremoninë e zgjedhjes së punëtorit të dalluar të vitit 2018, me ç’rast janë ndarë edhe mirënjohje për mësimdhënës të dalluar për secilën shkollë. Epitetin për mësimdhënësin e dalluar të vitit 2017-2018, këtë vit e mori Hajriz Rashiti arsimtar i TIK-ut, shkolla “Vëllëzërit Frashëri”, në Lipjan.
Gjatë ndarjes së çmimit, Rasim Hasani drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit në Lipjan ka theksuar se ky çmim është ndarë për performancë pozitive të mësimdhënësit dhe rezultate të mira në garat nacionale në lëminë e robotikës.//LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

LDK-Lipjan: Smallusha i thotë PO kryetarit Imri Ahmeti dhe LDK-së

lipjanipress

Komisioni Parlamentar për Media dënon ashpër kërcënimet ndaj Berat Buzhalës

lipjanipress

Komuna e Lipjanit kujdeset që zyrtarëve komunalë t’u vijë era e mirë

lipjanipress

Familjari i kryetarit të Lipjanit nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

lipjanipress

Brukseli, liderëve të Kosovës dhe Serbisë: Qetësohuni

lipjanipress

Janë inaguruar tri fusha ne Lipjan (Foto+Video)

lipjanipress

Mungesa e informacioneve për Sirinë, i ka radikalizuar kosovarët

lipjanipress

10 Inspektorët e qeverisjes Mustafa në Prishtinë dalin para Gjykatës, akuzohen për korrupsion

lipjanipress

Vetëvendosje fsheh përplasjet e Shpend Ahmetit me Albin Kurtin (VIDEO)

lipjanipress

Ardian Gjini kandidat për kryetar të Gjakovës

lipjanipress

Hoxhaj viziton Malajzinë, bashkëpunimi ekonomik me interes reciprok

lipjanipress

Somali:Sulm me makinë-bombë, 8 te vdekur

lipjanipress
Skip to toolbar