LipjaniPress

Hajrullahu ” Arsimi profesional, prioriteti ynë kryesor” Konjuh,

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Shumë qytetarë ishin mbledhur në shkollen e fshatit në Konjuh për të pritur Kandidatin për Kryetar z. Ismet Hajrullahun.
Ai para tyre shpalosi paltformën e tij politike, ekonomike dhe zhvillimore e cila do të jetë udhërrefyes i qeverisjes së ardhshme komunale.
Ai tregoi 10 prioritetet e tij kryesore e cilat prekin drejtpërdrejt jetën e qytetarit. Ai mbi të gjitha potencoi se prioritet i tij kryesor do të jetë arsimi profesional, si nevoj imediate për të rinjët tanë, e cila do të ndihmonte edhe në zbutjen e papunësisë.
Qytetarët u shprehën të paknaqur për qeverisjen aktuale e cila nuk ishte marrë asnjëherë me kërkesat e qytetarëve.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Provokim apo aderim!? Gazetari Duriqi kapet “mat” në takim me kryetarin e PDK-së së Lipjanit

lipjanipress

Bashkë me Lavdimin, është vrarë edhe vëllai i Ridvan Haqifit, Bilalli

lipjanipress

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

Nuk do të besoni se në çfarë kushtesh jetojnë këto familje në Komunën e Prishtinës (Foto)

lipjanipress

Me rastin e Festës së Flamurit 28 Nëntorit, kryetari i komunës së Lipjanit Imri Ahmeti lëshon një njoftim për qytetarët

lipjanipress

Isa Mustafa dhe Ismet Beqiri me qëndrime të ndryshme për strukturat paralele

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

Zyrtare: LDK dhe AKR arrijnë marrëveshje për koalicionin

lipjanipress

AGK KËRKON NGA QË RASTET E GAZETARËVE TË TRAJTOHEN ME KOHË NGA GJYKATAT

lipjanipress

Deçan, humb jetën nga tymi derisa i digjej shtëpia

lipjanipress

Parashikimi i motit prej të hënës deri të premtën

lipjanipress

Kushtet e komuniteteve për Kurtin

lipjanipress
Skip to toolbar