LipjaniPress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

Lajme Lipjani

1. Shkarkojeni formularin e aplikimit për votim jashtë Kosovës;
2. Shtypni formularin e shkarkuar;
3. Plotësojeni formularin me të dhënat e juaja. Shkruani qartë dhe me shkronja të shtypit. Në fund e nënshkruani formularin;
4. Skenojeni apo e fotografoni me telefon mobil formularin e plotësuar dhe të nënshkruar. Kur e fotografoni i kushtoni kujdes qe i tërë formulari të jetë i dukshëm dhe i lexueshëm;
5. Formularit të plotësuar bashkangjitnjani kopjen e letërnjoftimit apo pasaportës së Republikës së Kosovës dhe së bashku i dërgoni me email në adresën e KQZ-së ovpp@kqz-ks.org ose me fax në numrin: +381 (038) 213 200.
6. Formularin duhet ta dërgoni më së largu me 22 maj 2017./Lipjanipress.com//
ketu mundeni ta shkarkoni Folmularin e votimit KLIKO KETU

 

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

lipjanipress

Avni Nazmi Limani :kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Propaganda e Beogradit: Kosova po përgatit sulm në Veri

lipjanipress

“ENVER SEKIRAQA I LIRË, ALBIN KURTI NË BURG”

lipjanipress

Le Pen tregon se çfarë do t’ju ndodhë punëtorëve të huaj në Francë, nëse ajo bëhet presidente

lipjanipress

Alarmojnë ekspertët: Koreja Veriore gati ta zhvillojë raketën që e mbërrin SHBA-në

lipjanipress

Telashe të mëdha me ngrohje në shkollat e Prishtinës

lipjanipress

Veseli: Do ta bëj të pamundurën që të ofroj mbështetje institucionale për të lehtësuar të bërit biznes

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress

Si do të ndryshonte pozita e komunitetit Ashkali në rastë të qeverisjes nga LVV

lipjanipress

Krime kundër njerëzimit në Siri, mbi 70 të vdekur në mesin e tyre edhe fëmijë vriten me helm kimikë

lipjanipress

Somali:Sulm me makinë-bombë, 8 te vdekur

lipjanipress
Skip to toolbar