LipjaniPress

Haradinaj nesër para Gjykatës në Colmar ballafaqohet me akuzat e Serbisë

Lajme

Prokuroria serbe nesër do të paraqesë para gjykatës franceze dosjen kundër Ramush Haradinajt. Këtë e ka bërë të ditur vetë kreu i AAK-së, i liruar me kusht që pas arrestimit fillimin e këtij muaji në aeroportin e Bazelit.

“Për shkak të interesimit të jashtëzakonshëm të opinionit publik lidhur me ndalimin dhe procedurat ndaj meje në Francë, ju njoftoj se nesër në një seancë gjyqësore, do të bëhet paraqitja e materialit që e ka sajuar Serbia kundër meje, ndërkaq në seancën e javës së ardhshme, shpresoj që përfundimisht të marrë fund kjo farsë gjyqësore e imponuar nga Serbia!

Më lejoni që edhe njëherë t’ju falëndëroj për mbështetjen ndaj meje, të manifestuar gjithë këto ditë, si dhe për besimin e palëkundur se gjithçka rreth ndalesës sime, këtë herë ishte politike”, ka shkruar të martën, Haradinaj në Facebook.express/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Thaçi me këtë deklaratë e nervozoi keq mbrëmë Vuçiqin

lipjanipress

Edhe Lipjani pa balotazh: Kandidati i LDK’së merr 56 për qind

lipjanipress

Kushtetuta dhe ligji ndërkombëtar ia pamundësojnë Serbisë t’a anulojë vendimin për pronat

lipjanipress

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

lipjanipress

Iraku nuk e njeh Kosovën edhe pse “po përballet me presion”

lipjanipress

Dy të vrarët dhe i plagosuri në Bazel, shqiptarë

lipjanipress

S.Pacolli: Urime 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Fauz Ramiz Xhemajli Ushtruesi i detyrës të kryetarit të AKR-së,dega në Lipjan,

lipjanipress

Rezultatet për demarkacionin publikohen në mars (Video)

lipjanipress

Lulzim Qerimi i angazhuar për komunitetin Ashkanli. A do të jetë Lulzim Qerimi nënkryetari për komunitete, ma i sukseshmi në Kosovë pritet të shohim ne vijim.

lipjanipress

Përplasen deputetët e koalicionit: “Ke interesa personale në shëndetësi”, “t’i s’merr vesh”

lipjanipress

Berisha e quan Thaçin “kryerrenc të Kosovës

lipjanipress
Skip to toolbar