LipjaniPress

“Harvey” thyen rekordin amerikan me 1.250 milimetra shi për 58 orë

Lajme

Stuhia tropikale ”Harvey” theu rekordin e reshjeve të shiut në pjesën kontinentale të SHBA-së, në Pearland, Teksas, me 1 250 milimetra, tha sot Shërbimi Kombëtar Amerikan i Motit (NWS).

”Kjo sasi shiu ra për 58 orë, që nga e premtja, kur ‘Harvey’ preku tokën si uragan i kategorisë IV”, tha NWS-ja.

Ndërkohë, presidenti amerikan, Donald Trump dhe bashkëshortja e tij, Melani sapo mbërritën në Teksas për të takuar përfaqësuesit e organizatave bamirëse dhe për të qenë i pranishëm në operacionet e emergjencës, përcjell Atsh.

Rekordi i mëparshëm ishte 1 220 milimetra shi në uragani ”Amelia” që goditi në korrik të 1978-ës sërish Teksasin.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rritet numri i aksidenteve në punë

lipjanipress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress

Delawie: Kapja e 2 milionë eurove të falsifikuara nga Policia, shembull madhështor i përparimit të saj

lipjanipress

I ati i Ramush Haradinaj shpreh gëzimin për 17 Shkurtin dhe mërzinë për djalin

lipjanipress

Mungesa e informacioneve për Sirinë, i ka radikalizuar kosovarët

lipjanipress

VETËVENDOSJ në Lipjan nuk ka te ndalun qdo ditë një numër i madh i qytetarëve anëtarsohen

lipjanipress

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga dhomat Speciale

lipjanipress

Kuvendi nuk aprovoi rendin e ditës, mbyllet seanca

lipjanipress

Lajm i keq për Greqinë, BE nuk nënshkruan ndihmën financiare

lipjanipress

Policia: Disa raste penale dhe 14 incidente të ndryshme gjatë zgjedhjeve

lipjanipress

Musliu thotë se gjendja e shqiptarëve në Veri është e rëndë

lipjanipress

Dosje e FDH-së si i fshihte Serbia krimet në Kosovë

lipjanipress
Skip to toolbar