LipjaniPress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

Lajme

Liberalizimi i vizave dhe formimi i Ushtrisë së Kosovës po priten me padurim nga qytetaret e Kosovës .Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në emisionin EuroTribuna me Menduh Abazin tregon rëndësinë e formimit të ushtrisë.Ai shprehet se nuk njeh zëra kundër formimit të ushtrisë, madje ai thotë se do të punoj që ti bind serbët të votojnë përkundër faktit që sipas tij ata janë të urdhëruar nga Serbia që të mos votojnë formimin e ushtrisë./GazetaTribuna

Për me shumë ndiqeni kronikën:

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

A bash te Daut Haradinaj paska mbetur puna a?!

lipjanipress

Pamje të tmerrshme në kryeqytet – lypësi i zhveshur në temperatura nën zero (Foto)

lipjanipress

ME VETËVENDOSJE EDHE JANJEVA GATI PËR NDRYSHIM(FOTO)

lipjanipress

BE kundër pezullimit të dialogut: Nuk kontribuon në normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

lipjanipress

Veliaj: Brenda 5 viteve Tirana do të jetë epiqendër e Ballkanit

lipjanipress

Mbretëresha i shkruan Thaçit, uron për 9 vjetorin e Pavarësisë

lipjanipress

Pagat e tre personave më të paguar në Kosovë sa të ardhurat e 170 familjeve

lipjanipress

Kështu reagoi Veseli kur Isa Mustafa e la sallën e Kuvendit (Foto)

lipjanipress

Zaev i kërkoi Ivanovit që ta tërheqë vendimin

lipjanipress

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

lipjanipress

Veton Surroi tallet me vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë paratë e sigurimeve veteranëve

lipjanipress

Këshilltari i Kryeministrit: Thaçi mund të flasë me këdo, me Serbinë flasin veç në Bruksel

lipjanipress
Skip to toolbar