LipjaniPress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

Lajme

Liberalizimi i vizave dhe formimi i Ushtrisë së Kosovës po priten me padurim nga qytetaret e Kosovës .Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në emisionin EuroTribuna me Menduh Abazin tregon rëndësinë e formimit të ushtrisë.Ai shprehet se nuk njeh zëra kundër formimit të ushtrisë, madje ai thotë se do të punoj që ti bind serbët të votojnë përkundër faktit që sipas tij ata janë të urdhëruar nga Serbia që të mos votojnë formimin e ushtrisë./GazetaTribuna

Për me shumë ndiqeni kronikën:

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Norvegjia premton vazhdimin e mbështetjes për Kosovën

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress

Arrestohen katër persona për prostitucion, ja kush janë

lipjanipress

Vetëm një tezë.

lipjanipress

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

lipjanipress

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së në Lipjan Votohet unanimisht lista për kandidat të KK-së Lipjan, 21 gusht 2017

lipjanipress

Delegacioni i qytetit Martingy nga Zvicrra ka vizituar Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Serbët e dehur ankohen se u rrahën nga dikush që fliste shqip

lipjanipress

Steinmeier: Bota e vjetër ka marrë fund pas ardhjes së Trumpit

lipjanipress

Tronditen banorët e Gjenevës nga një libër islamik që kanë pranuar me postë

lipjanipress
Skip to toolbar