LipjaniPress

Helikopteri ushtarak rrëzohet mbi ndërtesat e banuara

Lajme

Një helikopter ushtarak japonez është rrëzuar në një zonë rezidenciale duke shkaktuar zjarr në një shtëpi. Video nga vendi i ngjarjes tregojnë tym të zi që u ngrit nga një shtëpi pranë një çerdhe në Kanzaki pasi helikopteri ra gjatë trajnimit.
Mësuesi i shkollës i tha se asnjë nxënës nuk ishte plagosur, por numri i viktimave është i paqartë.

Sipas Agjencisë Kombëtare të Policisë, ka katër vetë që jetojnë në shtëpi ku helikopteri u rrëzua – të gjitha këta janë të sigurt.

Një grua 78-vjeçare që jetonte pranë skenës tha se pa helikopterin të zbriste ndërsa po ecte me qenin e saj.

Ajo tha për NHK të Japonisë: “Kam shikuar lart ku kam parë helikopterin duke rëndë në tokë me një zhurmë të lartë”, transmeton oranews.

Një nxënës gjithashtu tha: “Po shkoj në autobus dhe dëgjoja shoferin duke bërtitur” Ah “.

“E pashë helikopterin të binte nga qielli dhe pas pak çastit tymi i zi shpërtheu”.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Partitë në pushtet dhe ato në Opozitë takohen për demarkacionin

Press Lipjani

HOTI-HARADINAJT: MOS SHIT TRIMËRI

lipjanipress

Denoncuesi i Driton Gashit: Unë s’e kam ndërmend të vetëvritem, nëse vdes më kanë vrarë

lipjanipress

ATK në janar mbylli 22 lokale të lojërave të fatit (FOTO)

lipjanipress

Këto foto të Norës me Robertin nuk i keni parë deri më tani (Foto)

lipjanipress

Ahtisaari ka plan edhe për Kataloninë

lipjanipress

Shtyhet Gjykimi ndaj ish-deputetit Hetem Arifi nga PAI, për Përvetësim të Parave

lipjanipress

Kulmet e banesave në Prishtinë të mbuluara me material kancerogjen – lesenit

lipjanipress

Lutfiu: Turqia do të vazhdojë t’i njohë diplomat e Maqedonisë (VIDEO)

lipjanipress

Kryeakademiku serb: Demografia në Serbi është problem i të gjitha problemeve

lipjanipress

Edhe një premtim i Stavilecit : “Kosova e Re” do të punësojë deri 10 mijë persona

lipjanipress

Zvicra në nevojë për 134 mijë punëtorë të rinj me orar të plotë

lipjanipress
Skip to toolbar