LipjaniPress

Helikopteri ushtarak rrëzohet mbi ndërtesat e banuara

Lajme

Një helikopter ushtarak japonez është rrëzuar në një zonë rezidenciale duke shkaktuar zjarr në një shtëpi. Video nga vendi i ngjarjes tregojnë tym të zi që u ngrit nga një shtëpi pranë një çerdhe në Kanzaki pasi helikopteri ra gjatë trajnimit.
Mësuesi i shkollës i tha se asnjë nxënës nuk ishte plagosur, por numri i viktimave është i paqartë.

Sipas Agjencisë Kombëtare të Policisë, ka katër vetë që jetojnë në shtëpi ku helikopteri u rrëzua – të gjitha këta janë të sigurt.

Një grua 78-vjeçare që jetonte pranë skenës tha se pa helikopterin të zbriste ndërsa po ecte me qenin e saj.

Ajo tha për NHK të Japonisë: “Kam shikuar lart ku kam parë helikopterin duke rëndë në tokë me një zhurmë të lartë”, transmeton oranews.

Një nxënës gjithashtu tha: “Po shkoj në autobus dhe dëgjoja shoferin duke bërtitur” Ah “.

“E pashë helikopterin të binte nga qielli dhe pas pak çastit tymi i zi shpërtheu”.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Apel të gjitha institicioneve shqiptare (Video)

lipjanipress

Kreu i Bashkisë së Kukësit i prerë: S’ka takim me Ramën nëse nuk liron kuksianët

lipjanipress

Gjatë fundjavës në Shkup 23 aksidente, një i lënduar rëndë disa veta më lehtë

lipjanipress

Vetëvendosje nuk i bashkohet LDK’së, shkon e vetme në zgjedhje

lipjanipress

Konjufca përjashton mundësinë e bashkëpunimit LDK-VV në të ardhmen

lipjanipress

Struga me Ziadin Selën

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress

LDK e AKR arrijnë marrëveshje, Imri Ahmeti kandidat përbashkët për Kryetar

lipjanipress

Zhduket një femër në Malishevë

lipjanipress

Mishi i kalbur nga Brazili, BE në alarm! Po Shqipëria?

lipjanipress

LAVDI PËR JETËN DHE VEPRËN E ISMET ASLLANIT (KOMANDAT PRAPASHTICA).

lipjanipress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

lipjanipress
Skip to toolbar