LipjaniPress

Historia e Dino Asanajt: e vranë apo bëri vetëvrasje? (VIDEO)

Lajme

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur pjesa e parë e dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”.

Dokumentari i kushtohet vdekjes së Dino Asanajt, ish-Shefit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit.

A e vranë apo bërë vetëvrasje?
Emisioni i kushtohet vdekjes së Dino Asanajt, ish-Shefit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit.

Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, nisi sonte Sezonin e Tretë. Dy sezonet e para kanë jashtëzakonisht të suksesshme, duke e shndërruar këtë emision në emisionin më të ndjekur shqiptar të këtij zhanri.

Dokumentari që është shfaqur sonte trajton një prej historive më të mistershme të Kosovës; vdekjes së Dino Asanajt, ish-Shefit të AKP’së. Në këtë dokumentar, dy pjesësh, shfaqen dokumentare dhe transmetohen dëshmi ekskluzive që hedhin dritë mbi këtë vdekje të mistershme.

A e vranë apo bërë vetëvrasje Dino Asanaj? Si është e mundur që njeriu ta vras vetën me 11 goditje me thikë? Kush e shtyu atë drejt këtij vendimi? Çfarë roli ka në këtë histori gruaja e tij, Adelina Reçica? Po Astrit Haraqija e Ukë Rugova që thuhej se shantazhonin njerëz në emër të tij? Behgjet Pacolli apo Remi Ejupi? Po Abdurrahman Konjufca e Naser Osmani?

Përgjigjet e këtyre pyetjeve dhe shumë të tjerave mund t’i mësoni duke klikuar në videon e mëposhtme.

Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, është prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini.

Shikojeni videon në vazhdim.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

FAZ: Brenda Kosovës po krijohet një Republika Srpska

lipjanipress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Press Lipjani

Ministri Gashi mohon akuzat për tentim blerje të telefonit jashtëligjshëm

lipjanipress

Kaloi valixhen në aeroport, ajo që kapën rrezet X i tmerruan të gjithë

lipjanipress

Vucic:Nga Sarajeva për autoritetet në Prishtinë: goditja e një stilolapsi nuk mund të rrëmben asgjë

lipjanipress

Vuçiqit i pengon Haradinaj si negociator në Bruksel

lipjanipress

Gjermania dëbon 38 kosovarë përmes aeroportit të Mynihut

lipjanipress

Megjithatë kryeministri thotë se do ta mbrojë lirinë e mediave

lipjanipress

Aktakuzë për Koordinatorin e Inspektoratit të Punës që morri 10 mijë Euro ryshfet

lipjanipress

Shoqatat për mbrojtjen e konsumatorëve që nuk i njeh askush

lipjanipress

Zogaj merr veten, tregon se në kë dyshon për sulmin ndaj tij

lipjanipress

Nazim Bllaca dënohet me burgim

lipjanipress
Skip to toolbar