LipjaniPress

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

Lajme Lipjani

Me rastin e përvjetorit të rënies së dëshmorit të kombit nga Ribari i madh Xhavit Kozhani, një delegacion i Qendrës së Lëvizjes së VETËVENDOSJE!-së në Lipjan, i udhëhequr nga kryetari z. Selatin Retkoceri bëri homazhe, duke kujtuar dhe nderuar veprën dhe sakrificën e dëshmorit të kombi Xhavit Kozhani.
Për nderim të dëshmorit Xhavit Kozhani dhe për homazhe, të pranishëm ishin edhe deputetët e legjislaturës së kaluar dhe kandidatët për deputetë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! znj. Donika Kada – Bujupi, znj. Shqipe Pantina, z. Glauk Konjufca, z. Faton Topalli, z. Driton Tali dhe z. Xhevdet Qeriqi.
Delegacioni i Lëvizjes VETËVENDOSJE! bëri homazhe edhe në varrezat e dëshmorëve të kombit Ajet Kozhani, Beqir Duriqi dhe Fahri Zani./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nisma: Vazhdimi i dialogut është vetëm në interes të Serbisë

lipjanipress

Pal Lekaj ia atribuon meritat për pavarësinë e Kosovës shefit të tij

lipjanipress

Thaçi: Pajtohem me Mogherinin, të ndërtojmë ura e jo mure

lipjanipress

H.Luma & A.Bajrami:Vrasësit e qytetarëve kraishtas të dalin para drejtësisë

lipjanipress

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit

Dorëhiqet kryetari i Preshevës Shqipërim Arifi

lipjanipress

Azilkërkuesit në Kosovë me apartamente banimi

lipjanipress

Haziri koordinohet me BIK’un në Gjilan “për ndërtimin e xhamive dhe një qendre islamike”

lipjanipress

Familjarët e Grupit të Kumanovës një ditë para vizitës në Prishtinë ja çka i shkruajnë Zaevit!

lipjanipress

Ish-hoteli bëhet stacion i Policisë për 5.000 euro në muaj

lipjanipress

Edhe një premtim i Stavilecit : “Kosova e Re” do të punësojë deri 10 mijë persona

lipjanipress

SHBA vret me dron 3 pjesëtarë të Al-Kaidës

lipjanipress
Skip to toolbar