LipjaniPress

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

Lajme Lipjani

Me rastin e përvjetorit të rënies së dëshmorit të kombit nga Ribari i madh Xhavit Kozhani, një delegacion i Qendrës së Lëvizjes së VETËVENDOSJE!-së në Lipjan, i udhëhequr nga kryetari z. Selatin Retkoceri bëri homazhe, duke kujtuar dhe nderuar veprën dhe sakrificën e dëshmorit të kombi Xhavit Kozhani.
Për nderim të dëshmorit Xhavit Kozhani dhe për homazhe, të pranishëm ishin edhe deputetët e legjislaturës së kaluar dhe kandidatët për deputetë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! znj. Donika Kada – Bujupi, znj. Shqipe Pantina, z. Glauk Konjufca, z. Faton Topalli, z. Driton Tali dhe z. Xhevdet Qeriqi.
Delegacioni i Lëvizjes VETËVENDOSJE! bëri homazhe edhe në varrezat e dëshmorëve të kombit Ajet Kozhani, Beqir Duriqi dhe Fahri Zani./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

lipjanipress

Vucic:Nga Sarajeva për autoritetet në Prishtinë: goditja e një stilolapsi nuk mund të rrëmben asgjë

lipjanipress

Astrit Fazliu: I Thirrur vet kampion me taksapagues të qytetarëve të Lipjanit.

lipjanipress

Zeka: PDK’ja ka elektorat të qëndrueshëm

lipjanipress

Skandali me mishin e prishur, mësohet sa kilogram kanë hyrë për një vit nga Belgjika në Kosovë

lipjanipress

Një muaj paraburgim policit dhe zyrtarit të Shërbimeve Korrektuese për armëmbajtje pa leje

lipjanipress

Protesta për vdekjen e Arbenita Spahiut, mjeku ua tregon gishtin qytetarëve

lipjanipress

Në Lipjan nuk është mbajtur mbledhja e KK-së, Opozita qendron në kërkesën për mbajtje të mbledhjës të jashtzakonshme

lipjanipress

S.Pacolli: Urime 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Ish antari i VV, studenti nga Dardana paralajmëron parti të re polike, themelimin e 1 Levizje

lipjanipress

Një tjetër virus do të godasë Botën? Kina lëshon alarmin

lipjanipress

Vdes një i paraburgosur në Lipjan

Press Lipjani
Skip to toolbar