LipjaniPress

Hoti alarmon Shpend Ahmetin: LDK e gatshme ta drejtojë Prishtinën

Lajme

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh Ministër i Financave, Avdullah Hoti, e ka alarmuar Kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti.
Ai ka thënë, në një shkrim në Facebook, se LDK është e përgatitur për të marrë përgjegjësinë e qeverisjes në Prishtinë.

“Keshilli i Pergjithshem i LDK-se miratoi platformen dhe orientimet programore per zgjedhjet e ardhshme lokale. Ne javet ne vijim do te jemi te shperndare te gjithe ne terren, ministrat, deputetet dhe zyrtaret e tjete nga LDK, per te komunikuar me qytetare dhe per te punuar me te gjitha deget e LDK-se per te ndertuar programet e kandidateteve tane per zgjedhjet lokale ne vjeshte”, ka shkruar Hoti në rrjetin social.

“LDK e pergatitur per te marre pergjegjesine e qeverisjes edhe ne Prishtine, Prizren, Mitrovice dhe komuna te tjera”, ka thënë Hoti

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Tiranë: Del nga shtëpija për të fituar kafshatën e gojës për fëmijet e tij edhe kjo ndodh (Video+Foto)

lipjanipress

Kerkohen 10 mjeshter ne gjermani Darmstadt

lipjanipress

Vala e emigrantëve në pranverë, përgatitet edhe Kosova

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Vllasi thotë se dikush e ka thirrur nga Rusia pas sulmit (Video)

lipjanipress

Banorët e Kodrës së Trimave protestojnë për mungesë të energjisë elektrike (Video)

lipjanipress

Lipjani si gjithmon zemërgjerë për djaloshin 25 vjec Sejdi Smajli, mblidhen afro 40 mijë euro për pak orë

lipjanipress

Fuad Ramiqi dhe 4 imamë deklarohen të pafajshëm

lipjanipress

Le Pen tregon se çfarë do t’ju ndodhë punëtorëve të huaj në Francë, nëse ajo bëhet presidente

lipjanipress

Rryma të ngrohta ajrore drejt Arktikut, hulumtuesit thonë se nuk kanë parë kurrë diçka të tillë

lipjanipress

Shpellat e harruara nga insitucionet (Video)

lipjanipress

Vuçiq: Thaçi duhet të harrojë egon e tij

lipjanipress
Skip to toolbar