LipjaniPress

Hoti e O’Connell lavdërojnë procesin e emërimit të Berishës në krye të Doganës [video]

Lajme

Ministri i Financave, Abdullah Hoti, dhe ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Prishtinë, Ruairi O’Connelli, gjatë një konference të përbashkët me gazetarët kanë vlerësuar procesin e emërimit të drejtorit të përgjithshëm të Doganës së Kosovës, Bahri Berisha.

Fillimisht, ministri i Financave, Abullah Hoti, tha se emërimi i drejtorit të përgjithshëm të Doganës, Bahri Berisha është bërë mbi baza meritore.

Hoti tha se Berisha është treguar më i suksesshmi në mesin e kandidatëve, që kanë konkurruar për këtë pozitë.

“Besoj që do jetë shembull në emërime tjera”, tha Hoti.

E ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë Ruairi O’Connell, tha se procesi i emërimit të drejtorit të ri të Doganës ishte krejtësisht transparent.

Kjo sipas O’Connell duhet të merret si shembull edhe për emërimet e tjera.

“Është emëruar kandidati që ka dalë numër një, me proces transparent, dhe duhet vlerësuar qeverinë për këtë vendim kaq të mire, ky proces duhet të jetë shembull me këtë rast”, tha ambasadori britanik.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

AKR mbështet protestën e së shtunës me Ramushin.

lipjanipress

O’Connell i bindur që Franca do ta trajtojë fer Haradinajn

lipjanipress

Provokim apo aderim!? Gazetari Duriqi kapet “mat” në takim me kryetarin e PDK-së së Lipjanit

lipjanipress

Çfarë më mësoi Sllobodan Millosheviqi për Donald Trumpin

lipjanipress

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, zgjedhjet e sotme në Kosovë, vlerësohen si shenjë e pjekurisë demokratike të vendit

lipjanipress

Mbretëresha i shkruan Thaçit, uron për 9 vjetorin e Pavarësisë

lipjanipress

Thaçi: BE nuk po i kupton deputetët që s’i hapin rrugë liberalizimit të vizave

lipjanipress

Nënkryetari i LDK-së u kthehet vrasjeve politike, kërkon drejtësi nga shteti (VIDEO)

lipjanipress

Ymeri: Dialogu s’bën të vazhdojë, Isa dhe Hashimi janë të nënshtruar

lipjanipress

Vuçiq i përmend Rusisë themelimin e Ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Edhe Sheshelj po frikësohet për “sulm” në veri të Kosovës

lipjanipress

NEVOJA PËR REFORMA NË DIPLOMACINË E KOSOVËS

lipjanipress
Skip to toolbar