LipjaniPress

Hoxha: Kosova, përpos BE’së, nuk ka alternativë tjetër

Lajme

Ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, ka bërë me dije se integrimi i Kosovës në Bashkimin Europian është e vetmja alternativë.

Në një intervistë për gazetën ‘Epoka e Re’, ministrja Hoxha ka theksuar se Kosova e meriton të jetë pjesë e BE’së.

Ajo ka bërë thirrje që në proceset integruese të Kosovës të vazhdojë konsensusi altual pozitë-opozitë.

Hoxha ka pranuar se ka vonesa në zbatimin e MSA’së por kjo, sipas saj, ka ndodhur për shkak të zhvillimeve politike që kanë ndodhur kohët e fundit në Kosovë.

Miratimin e marrëveshjes së IPA’s 2016 në Kuvend ministrja Hoxha e ka vlerësuar arritje të madhe për Kosovën.

Hoxha ka theksuar se marrëveshja IPA 2016 do të ndikojë drejtpërdrejt në zhvillimin ekonomik dhe në mirëqenien e qytetarëve.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zaev sot në Gjykatë për seancën e re të rastit “Ryshfeti”

lipjanipress

Mediat serbe në panik: NATO po e armatosë Kosovën për ta marrë Veriun

lipjanipress

Le Pen tregon se çfarë do t’ju ndodhë punëtorëve të huaj në Francë, nëse ajo bëhet presidente

lipjanipress

Gjermania numër rekord vendesh të lira pune

lipjanipress

Policia jep detaje për djegien e zyrave të partisë serbe në Mitrovicën e Veriut

lipjanipress

Beteja e Presidentit për fajësimin e bashkësisë ndërkombëtare

lipjanipress

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

lipjanipress

Bukuresht: Qeveria formalisht e pezullon dekretin që nxiti protesta masive

lipjanipress

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress

Kudo mbështetje e fuqishme për PDK-në dhe kandidaten Selvije Halimi(FOTO)

lipjanipress

Kurz: Ajo që është dakorduar në Bruksel duhet të zbatohet

lipjanipress

Sondazhi: Liderja e ekstremit të djathtë Le Pen do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh

lipjanipress
Skip to toolbar