LipjaniPress

Hoxhaj: PDK parti që i vendos interesat e qytetarëve gjithnjë të parat

Lajme

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka zhvilluar sot takim me strukturat e PDK-së në Vushtrri në kuadër të mobilizimit për zgjedhjet e 11 qershorit.
Në këtë takim, Hoxhaj ka deklaruar se PDK është partia më e madhe në vend, por mbi të gjitha është parti e vendimeve të mëdha dhe e veprimeve të mëdha.

Hoxhaj ka thënë se PDK ka udhëhequr dhe do te vazhdojë t’i udhëheq proceset më të rëndësishme shtetndërtuese të Kosovës. Ai ka theksuar se për Partinë Demokratike është primar interesi i shtetit para çdo interesi tjetër.

“Tubim i jashtëzakonshëm në Vushtrri me strukturat drejtuese të degës së PDK-së ku pashmangshëm diskutuam edhe për zhvillimet e fundit. Theksova se PDK është partia më e madhe në vend, por mbi të gjitha është parti e vendimeve të mëdha dhe e veprimeve të mëdha. PDK ka udhëhequr dhe do te vazhdojë t’i udhëheq proceset më të rëndësishme shtetndërtuese të Kosovës si parti që i vendos interesat e qytetarëve para atyre individuale. Bashkë për #FillimiRi me 11 qershor”, shkruan Hoxhaj në Facebook.

Zëvendëskryetari i PDK-së ka bërë thirrje për dalje sa më masive dhe përkrahje për partinë demokratike në zgjedhjet e 11 qershorit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress

Fotot e rralla: Ana e butë e presidentit të ri amerikan

lipjanipress

Bie numri i përdoruesve të heroinës, rritet ai i narkotikëve të tjerë

lipjanipress

Atentatorët deshën të iknin drejt Zvicrës pasi plagosën Vllasin

lipjanipress

“Vendi të shkojë në zgjedhje – edhe në mungesën time”

lipjanipress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

lipjanipress

Shtatzëna me COVID-19 në Kosovë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe në kujdesin intenziv

lipjanipress

Presidenti dhe Kryeministri s’thonë asnjë fjalë për dorëheqjen e Shefit të AKI’së

lipjanipress

Mustafa: PDK dështoi në Qeveri, u dorëzua edhe para AAK’së

lipjanipress

PDK dega në Lipjan ,mbajti takim në qytetin e Lipjanit

lipjanipress

Dialogu ‘ribashkon’ opozitën

lipjanipress

Rrugëtimi i sigurt drejt fitores së kryetarit Ahmeti pa balotazh në zgjedhjet e 22 tetorit, u dëshmua edhe në Akllap

lipjanipress
Skip to toolbar