LipjaniPress

Hyseni takon ambasadorin e Hungarisë: Flasin për vizat

Lajme

Ministri i Punëve të Brendshme i Republikës së Kosovës, Skënder Hyseni, priti në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz.

Në këtë takim Hyseni dhe Marusz biseduan për proceset nëpër të cilat po kalon Republika e Kosovës, në veçanti për liberalizimin e vizave për qytetarët, njofton Klan Kosova.

Ministri Hyseni vlerësoi bashkëpunimin e mirë mes të të dyja vendeve, në ruajtjen e rendit dhe ligjit, si dhe luftimin e krimit të organizuar, ekstremizmit të dhunshëm, trafikimin me qenie njerëzore.

Ndërsa, ambasadori i Hungarisë, Laszlo Markusz, theksoi se Hungaria do të vazhdojë të përkrahë Republikën e Kosovës, duke vënë në pah bashkëpunimin ndërshtetëror mes dyja vendeve në forcimin e institucioneve të sigurisë, njofton Klan Kosova.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi edhe në Gllogoc programin për qeverisjen 4 vjeçare në Lipjan.

lipjanipress

Kuvendi i Komunës ka mbajtur mbledhjen e 8-të me radhë

Press Lipjani

Historia e Dino Asanajt: e vranë apo bëri vetëvrasje? (VIDEO)

lipjanipress

Ramiz Lladrovci ua ndërron pozitat disa drejtorëve në Drenas

lipjanipress

Këto janë vendet që nesër do të mbesin pa rrymë

lipjanipress

Të shtëna me armë në një shkollë në Francë, ka të plagosur

lipjanipress

Mediat kroate: Serbët dëbuan kroatët nga Janjeva e Kosovës

lipjanipress

Këshilli i Prindërve kundërshton grevën e nesërme

lipjanipress

Fuqizimi i të rinjve nga komunitetet Rom, Ashkali dhe Egjiptian në avokim për të siguruar ofrim më të mirë të shërbimeve shëndetësore në Kosovë.

lipjanipress

Kthehet në rigjykim rasti i Oliver Ivanoviq-it

lipjanipress

Arrestohet një Person, Tentoi të Votojë edhe për Gruan

lipjanipress

“Ju tregoj datën kur do të nisë Lufta e Tretë Botërore”, flet burri që s’ka dështuar në asnjë parashikim

lipjanipress
Skip to toolbar