LipjaniPress

Hyseni takon ambasadorin e Hungarisë: Flasin për vizat

Lajme

Ministri i Punëve të Brendshme i Republikës së Kosovës, Skënder Hyseni, priti në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz.

Në këtë takim Hyseni dhe Marusz biseduan për proceset nëpër të cilat po kalon Republika e Kosovës, në veçanti për liberalizimin e vizave për qytetarët, njofton Klan Kosova.

Ministri Hyseni vlerësoi bashkëpunimin e mirë mes të të dyja vendeve, në ruajtjen e rendit dhe ligjit, si dhe luftimin e krimit të organizuar, ekstremizmit të dhunshëm, trafikimin me qenie njerëzore.

Ndërsa, ambasadori i Hungarisë, Laszlo Markusz, theksoi se Hungaria do të vazhdojë të përkrahë Republikën e Kosovës, duke vënë në pah bashkëpunimin ndërshtetëror mes dyja vendeve në forcimin e institucioneve të sigurisë, njofton Klan Kosova.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

lipjanipress

Kush është grupi që ka vendosur “t’i vrasë tradhtarët”?

lipjanipress

Ambasadori Greiçevci: Ende nuk dihet identiteti i të vdekurve nga sulmi terrorist

lipjanipress

Kryetari i Forumit Rinor Sami Borovci me Forumin Rinor te AKR-së bejn homazhe ne prekaz.(Foto)

lipjanipress

Kush e kërcënoi me vrasje liderin e Dardanëve, Lulzim Berisha? (Video)

lipjanipress

Në Kolegjin “Mehmet Akif”mbahet ceremonia e diplomimit të maturantëve të gjeneratës së 12-të

lipjanipress

Te Kojshia Show i ftuar Gani Geci (VIDEO)

lipjanipress

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

lipjanipress

Mbi 100 të vdekur nga ortekët në Afganistan dhe Pakistan (Foto)

lipjanipress

Reagon Moska: Pengimi i koalcionit VMRO-BDI nga Perëndimi çon drejt destabilizimit të rajonit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan kontratat për subvencionimin e Klubeve Sportive

lipjanipress

Kur Slobodan Milosheviq i premtonte turmës në Beograd arrestimin e Azem Vllasit (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar