LipjaniPress

I dënuari nga grupi i Kumanovës jep një mesazh emocionues

Lajme Maqedoni

I dënuari nga Grupi i Kumanovës, Mirsad Qerimi ka dhënë një mesazh për popullin shqiptar pas dënimit me 20 vite burg nga gjykata maqedone.

Qerimi me anë të një mesazhe ka thënë se ata janë edhe më të fortë ndërsa ka bërë thirrje që shqiptarët ta duan njëri tjetrin, shkruan Indeksonline.

“Popull i dashur, thjesht jeni të mrekullueshëm. Ju dua për jetë! Faleminderit të gjithëve për përkrahjen tuaj. Ne jemi ende më të fortë, sidomos atëherë kur jemi te bashkuar. Vazhdoni kështu ta duani njëri tjetrin.

I popullit përherë , unë Mirsad Qerimi” shkruan i dënuari shqiptar në një letër emocionuese.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Press Lipjani

Ardit Isuf Tasholli, ingjinieri i parë i Makinerisë të Energjisë së Ripërtritshme në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Abdullahu: Demarkacionin e çojmë bashkë me PDK-në në Kuvend, s’e dimë datën

lipjanipress

Zëvendëskryeministri Kelmendi vizitoi institucionet lokale, bizneset dhe Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan

lipjanipress

Ja sa është numri i kosovarëve që jetojnë në Zvicër

lipjanipress

Sekseri që merr para për mbylljen e hetimeve

lipjanipress

Kur shqiptarët mbronin me gjak Manastirin e Deçanit

lipjanipress

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Oficeri i policisë ia përplas hajnit kokën për makine (Video +16)

lipjanipress

Një muaj paraburgim për zyrtarin e Qeverisë

lipjanipress

Në Lipjan Therr me thikë kushëririn

lipjanipress

Çka u tha për Kosovën në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Serbisë?

lipjanipress
Skip to toolbar