LipjaniPress

Imami i xhamis se lipjanit Mulla Skender Mehmeti uron muajin e shenjët të Ramazanit gjith besimatave islam

Lipjani

Të nderuar vëllezer e motra!

Kam kënaqësinë t’ju përshëndes me Eselamu alejkum, paqa dhe mëshira e Zotit, qoftë mbi ju.
Zoti i Madh ju begatoftë.
Jemi në prag të muajit të bekuar të Ramazanit, lusim Zotin të na mundësoj ta presim me shëndet, me gëzim e hare muajin Ramazan, si dhe të agjërojmë e të shtojmë adhurimet në këtë muaj, pasi që kështu vepronte edhe i dërguari i Allahut, Muhamedi a.s..
Neve duhet të përgatitemi për ta pritur këtë musafir special, me një përgatitje të veçant.
Në këtë muaj siç e dini Zoti shpërblen dhe falë shumë, andaj neve duhet të garojmë në punë të mira me shpresë se i Madhi Zot do të na falë e mëshiroj, ate qe e fal dhe mëshiron Zoti ai eshte njeriu me fatlum ne kete bote dhe boten tjeter.
Për neve mbetet të punojmë e të angazhohemi më shumë gjatë muajit Ramazan.
Duke ju dëshiruar çdo të mirë në jetë, ju përshendes nga zemra dhe ju uroj muajin e bekuar te Ramazanit./LipjaniPress.com
Me respekt! Hoxhë:Skender Mehmeti

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Vërshevc

lipjanipress

Provokim apo aderim!? Gazetari Duriqi kapet “mat” në takim me kryetarin e PDK-së së Lipjanit

lipjanipress

Sabit Pacolli:Tentim vrasja ndaj avokatit, Azem Vllasi, është një sulm ndaj drejtësisë në Kosovë.

lipjanipress

Flaka Surroi: Reagon ndaj tentim vrasjes se Azem Vllasit

lipjanipress

Sondazhi i organizuar nga LipjaniPress, nxjer fitues kryetarin aktual Imri Ahmeti.

lipjanipress

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

Nëndega e Mirenës ,sot ishte nikoqire e takimit të radhës së PDK-së!

lipjanipress

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë- Lipjan.

lipjanipress

LDK Dega në Lipjan fton të gjithë simpatizantet se më datën 17.03.2017 kremtohet 27 vjetori i themelimit të LDK-së dega Lipjan

lipjanipress

Kadri Veseli: PDK do ta kthejë politikën në shërbim të qytetarit

lipjanipress

Selatin Retkoceri kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Lëvizja VETËVENDOSJE

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress
Skip to toolbar