LipjaniPress

Incidente gjatë takimit elektoral të Le Pen, sulmohet një deputet

Lajme

Fyerje, hedhje objektesh dhe ndonjë koktejl molotovi. Ardhja e frontistit Gilbert Collard, deputet i Gard, në takimin elektoral të Marine Le Pen, është shoqëruar me incidente. Duke zbritur nga makina, drejtuesi i lartë i Frontit, ka qenë objekt i një proteste nga ana e militantëve anti-Fn.

“Gilbert Collard është sulmuar në mënyrë të poshtër së bashku me gruan”, – ka thënë David Rachline, zëdhënës i Marine Le Pen.

Në shënjestër është vënë edhe vetë Le Pen. Ndërsa kandidatja e Frontit Nacional po mbërrinte te turma në teatrin “Zenith” në Paris, një grua u ngjit në podium. E menjëhershme ka qenë ndërhyrja e shërbimit të sigurisë, që e mori menjëherë mes thirrjeve të militantëve. “Jemi në shtëpinë tonë!”. Marine Le Pen mori pastaj fjalën duke thënë: “Ky është vizioni i ekstremistëve të së majtës së frontit përballë kandidates së vetme grua që mbron gratë”.

“Fushata elektorale praktikisht ka përfunduar, pas 6 ditësh votohet. Erdhi ora e zgjedhjes, një zgjedhje historike, një zgjedhje e civilizuar, – vijoi Le Pen. – Të dielën që vjen, Franca, ose ringjallet, ose fundoset”.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ku mbeti lista e gjat e kriminelve serb që morën pjes në masakrat dhe dhunimet e shkaktuara në Kosovë

lipjanipress

“Nuk mund të tërhiqet paralele në mes të Jasharit e Rugovës, sakrifica e Jasharajve është unike”

lipjanipress

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress

Të rinjtë të gatshëm t’i shërbejnë Ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Qeveria: S’kemi humbur territor, tani ta përmbyllim demarkacionin

lipjanipress

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur te 70 vjeçari për seks

lipjanipress

Skandal në Beograd: “Vëllazëria” serbo-ruse përfundon në therje me thika (VIDEO)

lipjanipress

Publikohet raporti i institutit GAP për qytetari aktive në lokalitete të ndryshme të Kosovës

Press Lipjani

Njeriu që plagosi Vllasin përmend edhe Isa Mustafën

lipjanipress

Hahn: Kodi telefonik rezultat i dialogut Kosovë – Serbi

lipjanipress

Shpend Ahmeti vazhdon të bëhet “horë me tupan” (Foto)

lipjanipress

Shënohet Dita e Çlirimit në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar