LipjaniPress

Intelektuali Agim Bahtiri godet komandantët

Lajme

Nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri, ka thënë se ka kaluar koha e komandantëve dhe ka ardhur koha e njerëzve intelektualë e biznesmenëve për ta çuar Kosovën përpara.

Bahtiri ka thënë në tubimin e kandidatit për kryeministër të koalicionit LDK-AKR, Avdullah Hoti me të rinjtë se Kosova evropiane bëhet me njerëz akademikë, shkruan arbresh.info.

“Kemi nevojë për mirëqenie, për zhvillim më të mirë, për një ekonomi ndryshe, për një rrugë evropiane bëhet me njerëz akademikë, jo akademikë të pasluftës. Ka kaluar koha e komandantave, ka ardhur koha e njerëzve intelektualë, njerëzve të biznesit”, ka thënë Bahtiri.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vuçiq: Do të përdorim çdo mundësi për ndalimin e hyrjes së Kosovës në UNESCO

lipjanipress

Qytetari në Resnjë ndërroi jetë përderisa prente dru

lipjanipress

Turqia thotë se viktimat siriane kanë shenja të ‘sarinit’

lipjanipress

Haradinaj mesazh nga Franca për Pavarësinë

lipjanipress

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress

Veseli pas rrënimit të murit: Mitrovica do të jetë qytet i bashkuar

lipjanipress

Thaçi: Pajtohem me Mogherinin, të ndërtojmë ura e jo mure

lipjanipress

Pamje ekskluzive: Momenti kur Jashari shkon për ta qëlluar në shtëpi Vllasin (Video)

lipjanipress

Seanca për Haradinajn nesër në ora 09:00

lipjanipress

Mediat serbe paralajmërojnë ndërtimin e një muri të ri në Veri

lipjanipress

Edi Rama në AKK: Procesi i Ramushit do të përfundojë ashtu siç duhet

lipjanipress
Skip to toolbar