LipjaniPress

Interpoli pastron listat, vetëm dy kosovarë të kërkuar publikisht (FOTO)

Lajme

Deri para disa ditësh në faqen zyrtare të Interpolit në internet kanë figuruar dhjetëra kosovarë të shpallur në kërkim ndërkombëtar.
Por ka një kohë që lista është pastruar dhe në uebfaqe gjenden vetëm dy të kërkuar publikisht.

Dzemal Kapetanovic dhe Florim Hoxha janë dy të kërkuarit e vetëm që shfaqen nëse bëjmë “search” të “Under UNMIK- Kosovo (mandate), transmeton Indeksonline.

Lista mund të jetë e gjatë e kosovarëve të kërkuar nga Interpoli, mirëpo publikisht kërkohen vetëm Kapetanovic dhe Hoxha. Derisa i pari ka lindur në Çeki, Hoxha vjen nga Rahoveci.

Kosova nuk figuron ende si shtet në Interpol pasi kjo organizatë e sigurisë ndërkombëtare ende nuk e ka njohur atë si anëtare.

E derisa në vendin tonë të shpallur publikisht janë vetëm dy persona, në Shqipëri lista është shumë më e gjatë. Janë 160 shtetas të këtij vendi që po kërkohen publikisht prej vitesh nëpërmjet faqes së Interpolit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nuk ndryshon mënyra e votimit për mërgimtarët

lipjanipress

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Në Ferizaj po jepen viza të rrejshme për Gjermani

lipjanipress

Resul Sinani konfirmon se do t’i bashkohet Nismës së Fatmir Limajt

lipjanipress

Aksidentohet një veturë në Bregun e Zi (FOTO)

lipjanipress

Liria e medias, Kosova renditet e 82’ta

lipjanipress

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress

Ministri i Brendshëm izraelit përdor qepën që të përlotet (Video)

lipjanipress

Ambasadori Greiçevci: Ende nuk dihet identiteti i të vdekurve nga sulmi terrorist

lipjanipress

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

lipjanipress

Dënohet me dy vjet burg ish-ministri i Brendshëm i Francës

lipjanipress
Skip to toolbar