LipjaniPress

Investohet në Lipjan 385,000.00€ për ndërtimin dhe funskionalizimin e Zonës Ekonomike në Kërqevë(FOTO)

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti dhe Ministrja e Tregëtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami sot në Lipjan nënshkruan marrëveshjen për bashkëfinancimin e projektit për ndërtimin dhe funksionalizimin e Zonës Ekonomike në Kërqevë të Komunës së Lipjanit.
Në fjalën e tij, Kryetari Ahmeti tha se kjo zonë ekonomike do të jetë një bazë e mirë për të gjithë investitorët potencial që duan të investojnë në Lipjan.
“Ne tani kemi një adresë të saktë se ku mund t’i vendosim investitorët, ata që shprehin gatishmërinë për të investuar. Ky projekt ka benifite të mëdha në kuptimin e mundësive të reja që do të krijohen për të gjithë investitorët e ardhshëm në Komunën e Lipjanit” është shprehur Kryetari Imri Ahmeti.
Ndërsa, Ministrja e Tregëtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami tha se sot ka ardhur në Lipjan që së bashku me Kryetarin Ahmeti të nënshkruajnë marrveshjen për bashkëfinancim për zonën ekonomike në Kërqevë të Lipjanit, zonë kjo që shumë shpejt do të funksionaliziohet.
“Lipjani ka një numër të madh të bizneseve dhe bashkë me komunën po mundohemi të krijojmë një ambient sa më të mirë të të bërit biznes” tha Ministrja Bajrami./Lipjanipress.com//
Vlera e investimit në këtë projekt do të jetë 385,000.00 €

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Komuna e Prishtinës paralajmëron largimin e familjeve që nuk janë raste sociale

lipjanipress

Policia jep detaje rreth plaçkitjes së bankës në Shtime

lipjanipress

Zaev: Ivanov të mos humbë kohë, të na e japë mandatin

lipjanipress

Eksperti nga Gjermania: Argumentet që zbulojnë manipulimet dhe mashtrimet e komisioneve për demarkacionin!

lipjanipress

Suedia ndihmon Kosovën me nga 8 deri 10 milionë euro në vit

lipjanipress

Serbia falënderon Vatikanin që s’e njeh Kosovën

lipjanipress

Vdekja e 27-vjeçares në Gjinekologji: Familja kërkon ekspertizë të re (Video)

lipjanipress

“Vendi të shkojë në zgjedhje – edhe në mungesën time”

lipjanipress

Murat Jashari, i dyshuari kryesor për tentim-vrasjen e Vllasit

lipjanipress

Duhani, shkaktar i 85 për qind të rasteve me kancer në mushkri

lipjanipress

Sheiku në Mal të Zi personelit të një hoteli në Tivat ku ishte sistemuar, ua ka “luajtur trurin” duke iu lënë bakshish 36.000 euro!

lipjanipress

Bekim Olluri zgjedhet anëtar i Kryesisë së Forumit Rinor të AKR-së në nivel Qendror.

lipjanipress
Skip to toolbar