LipjaniPress

Ish antari i VV, studenti nga Dardana paralajmëron parti të re polike, themelimin e 1 Levizje

Lajme Lipjani

Të Dashur Qytetar Të Republikës Së Kosoves,i dashur populli im, ka ardh Koha që Populli të Drejtohet Nga Drejtsia.

I dëshpruar me gjendjen momentale në këtë vend, pozit e opozit nuk jan duke bër asgjë.
Un jam student i dy kolegjev Ispe dhe Fama. Nuk mund të duroj më popullin tim në kët gjendje të mjerushme.
Një Qeveri që emron mbi 70 kshillëtar, një opozit që flen në gjum dhe përqahen ndërmjet veti për interesa përsonale.
mjaft më duroj ky popull.

Së bashku me një grup nga VV, ish Presidentin Fatmir Sejdiu dhe ish Kryetarin e Kuvendit Nexhat Daci, do të dalmi së Shpejti edhe publikishtpara te gjitha mediave të Kosovës. /LipjaniPress.com//

Ai ka thënë për LipjaniPress, se në kohët e fundit është rritur jashtëzakonisht shumë numri i atyre që kërkojnë një lëvizje politike, me mendësi të re dhe se subjekti që po krijohet nga ky grup,Fatmir Sejdiu, Nexhat Daci dhe emra të tjerë.

Shkumbin Demolli, ka folur për lëvizjen e re e cila po krijohet, së bashku me një grup nga VV, ish Presidentin Fatmir Sejdiu dhe ish Kryetarin e Kuvendit Nexhat Daci, dhe një grup tjetër më i gjerë./LipjaniPress/

z.Demolli ka thënë se në kohen kur vendi gjendet ndërmjet atyre që e zhvatin shtetin dhe atyre që kërkojnë zhbërjen e shtetit të Kosovës, një lëvizje e re politike është shumë e nevojshme për të ndryshuar këtë gjendje.

z.Demolli ka thënë se subjekti i ri politik promovon bashkimin e të gjithë të rinjve që duan ndryshime dhe nuk kanë qenë asnjëherë pjesë e skenës politike, por edhe atyre të cilët janë të shpërndarë në parti të ndryshme dhe dëshirojnë të jenë pjesë e një ideje të re. /LipjaniPress/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Brekët e politikanit shqiptar

lipjanipress

Nikka publikon këngën e saj me te re ‘Ani Mori Nuse’ (Video)

lipjanipress

Mungesa e informacioneve për Sirinë, i ka radikalizuar kosovarët

lipjanipress

Lideri i AAK’së: Është nder të vizitohen dëshmorët pas një dite të rëndësishme

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress

Konjufca ia përsërit Fajonit qëndrimin e VV’së për Demarkacion

lipjanipress

Sindikatat e rajonit debatojnë për kohezion social dhe avancim të të drejtave të punëtorëve

lipjanipress

Fillon ndërtimi i rrethërrotullimit tek udhëkryqi Lipjan-Magurë-Shtime

lipjanipress

Pas luftës serbët e vranë vëllain e Azem Vllasit (Pamje të rënda)

lipjanipress

Hajrullahu ” Arsimi profesional, prioriteti ynë kryesor” Konjuh,

lipjanipress

“Ora e Tokës – Earth Hour” për herë të tetë shënohet edhe në Kosovë.

lipjanipress

Sa trupa e çfarë armë do të kenë Ushtria e Kosovës?

lipjanipress
Skip to toolbar