LipjaniPress

Ismet Beqiri e godet Albin Kurtin: Unë nuk kam shtet rezervë sikur ti

Lajme

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri, është shprehur i kënaqur me rrënimin e murit në veriun e Mitrovicës.

Ai ka theksuar se edhe kjo çështje po tentohet të shfrytëzohet për politikë, nga disa që sipas tij “shohin vetëm zi”.

Duke folur për krijimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, ai theksoi se askush nuk duhet të shesë patriotizëm, por duhet të shihen mundësitë se si kjo të bëhet, raporton Lajmi.net.

Deputeti Beqiri duke folur për liberalizimin e vizave deklaroi se ai nuk ka asnjë shtet rezervë dhe asnjë pasaportë tjetër, prandaj e sheh si të domosdoshëm liberalizimin e vizave.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesin e “KVB”

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Mjeku Lipjanas Xheladin Rizani merr titullin Kardiokirurg (Specialist i Kirurgjisë së zemrës)

lipjanipress

Lirohet ish-prokurorja që akuzohej për ryshfet

lipjanipress

Kadri Veseli shpjegon dallimin ndërmjet ‘ktu’ dhe ‘kty’ (Video)

lipjanipress

Lekaj: I shpjegova Fajonit se AAK nuk është kundër Demarkacionit, por kundërshton humbjen e territorit

lipjanipress

Ligji për kundërvajtje, vështirë i zbatueshëm

lipjanipress

Qytetarët e Luginës të zhvendosur në Kosovë s’po mund të pajisen me dokumente

lipjanipress

Megjithatë, Berisha nuk do të bëhet këshilltar i Qunit

lipjanipress

Roberts: Serbia dhe Kosova duhet të shkëmbejnë territorin

lipjanipress

Kërkimfaljen e Vuciqit Stepanoviq e quan dyfytyrësi

lipjanipress

Pas PDK’së edhe VV nis përgatitet për zgjedhje, Kurti kandidat për Kryeministër

lipjanipress
Skip to toolbar