LipjaniPress

Italia dhe Libia me marrëveshje për parandalimin e emigrantëve

Lajme

Kryeministri italian, Paolo Gentiloni tha sonte se kanë arritur një marrëveshje me Libinë, për të bashkëpunuar në parandalimin e emigrantëve, të cilët në numër të madh ia mësyjnë Italisë nga brixhët e Libisë.

Këtë deklaratë e bëri kryeministri italian , pas takimit me homologun e tij libian, Fayez al Sarajit, që ka pasur sonte në Romë, ku tha se të dy palët nënshkruan një memorandum mirëkuptimi për të rritur bashkëpunimin, dhe Italia do të ofrojë ndihmë në luftën kundër trafikimit të emigrantëve, raporton AP.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

NJOFTIM: Dorëheqje nga PDAK, si dhe nga të gjitha funksionet e PDAK-së

lipjanipress

Detaje të reja nga përgjimet që çuan në arrestimin e zyrtarit të lartë të Qeverisë (Video)

lipjanipress

Ish –Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Lista Serbe thotë se është e gatshme ta votojë demarkacionin me Malin e Zi

lipjanipress

Takim zyrtar mes Greg Delawie dhe Adnan Rrustemi diskutuan për ecurinë e përgatitjeve të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit

lipjanipress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazi, ende në paraburgim

lipjanipress

Këto janë faktet pse kerkoj dorëheqjen e Shpend Ahmetit (video)

lipjanipress

« Shoqata Bereqeti » ndihmon 150 familje në Lipjan

Granit

Behgjet Pacolli Një mundësi e jashtëzakonshme për Amerikën shkruan ne facebook.

lipjanipress

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur te 70 vjeçari për seks

lipjanipress

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Sindikata e Doganës e shqetësuar për sulmin ndaj oficerëve doganorë në Vushtrri

lipjanipress
Skip to toolbar