LipjaniPress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

Lajme Lipjani Op/Ed

Gjate Inqizimeve me Mesuesen Natali Kirqeva e cila ka filluar per here te Pare te mesoje femijet ne Gjuhen Shqipe Ne Ukraine .

Ka edhe femije te Nacionaliteteve te tjera qe vijojne mesimin Plotesues e jo vetem Shqiptare . Nje femije me Baba dhe Nene Ruse vijonte mesimin Plotesues ne Gjuhen Shqipe dhe ne pyetjen time pse ka vendosur te mesoj edhe ne Gjuhen Shqipe mu pergegj , Prinderit me kane thene te mesoj Gjuhen Shqipe sepse jetojme ne nje fshat me Shqiptaret./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Limaj: Sakrifica e Jasharajve mobilizoi popullin shqiptar

lipjanipress

LUKSI I DEPUTETËVE ME BUXHET TË SHTETIT.

lipjanipress

Grupi Koha tenton të fitojë financiarisht nga plagosja e Azem Vllasit

lipjanipress

ISIS-i thirrje për sulme dhe luftë ndaj Evropës gjatë muajit të Ramazanit

lipjanipress

Punë në Gjermani? Vetëm hekurudha ka 8 mijë vende të lira pa kriter moshën

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Blinajë (Foto)

lipjanipress

Astrit Fazliu: I Thirrur vet kampion me taksapagues të qytetarëve të Lipjanit.

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

E dhimbshme, shikojeni se si i moshuari rrokulliset në shkallët lëvizëse (Video)

lipjanipress

Limon Ramadani kryetar I PDAK-ës,dega në Lipjan,mbetet në detyrën e tij deri në fund të mandatit

lipjanipress

NISMA për Kosovën dega Lipjan mbajti takim me kandidatët per asamble komunale.

lipjanipress

Vetëm 4 % e grave trashëgojnë pronë

lipjanipress
Skip to toolbar