LipjaniPress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

Lajme Lipjani Op/Ed

Gjate Inqizimeve me Mesuesen Natali Kirqeva e cila ka filluar per here te Pare te mesoje femijet ne Gjuhen Shqipe Ne Ukraine .

Ka edhe femije te Nacionaliteteve te tjera qe vijojne mesimin Plotesues e jo vetem Shqiptare . Nje femije me Baba dhe Nene Ruse vijonte mesimin Plotesues ne Gjuhen Shqipe dhe ne pyetjen time pse ka vendosur te mesoj edhe ne Gjuhen Shqipe mu pergegj , Prinderit me kane thene te mesoj Gjuhen Shqipe sepse jetojme ne nje fshat me Shqiptaret./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

13-vjeçarja nga Vushtrria ka nevojë për ndihmë, i duhen 40 mijë euro për transplatimin e veshkës

lipjanipress

Çelaj lë Ministrinë, në kërkim të kandidaturës për Prishtinën

lipjanipress

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

RAMIZ LLADROVCI HERËT E PASKA FILLU FUSHATEN

lipjanipress

Jetojnë në Kosovë – rom, ashkali dhe egjiptian – ëndërrojnë Europën (VIDEO)

lipjanipress

Mesazhi i Votuesit në Fletëvotimin e Ferizajt

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti nga nesër në tubime falënderuese për qytetarët

lipjanipress

Rrënimi i murit ruajti paqen në rajon: Vuçiq

lipjanipress

20 vjet nga rënia heroike e Jasharëve Fillojnë aktivitetet me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit legjendarë Adem Jashari, Familjes Jasharaj, dëshmorëve të kombit si dhe të gjithë të rënëve për liri.

lipjanipress

10 Inspektorët e qeverisjes Mustafa në Prishtinë dalin para Gjykatës, akuzohen për korrupsion

lipjanipress

Edhe një vlerësim i lartë i transparencës për Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Mentor Vishesella ftonë Komandatët e “Brigadës 121 Ismet Jashari Kumanova”në debat para mediave të ballafaqohen me realitetin

lipjanipress
Skip to toolbar