LipjaniPress

Janë inaguruar tri fusha ne Lipjan (Foto+Video)

Lipjani

Komuna Lipjanit, investim me mbeshtetje të Shoqatës Helvetas – Demos ka krijuar ambiente moderne të komplekseve sportive ngjitur Stadiumit ‘’Sami Kelmendi’’ në Lipjan

Në ceremoninë e inagurimit të pranishëm ishin Kryetari i Komunës Imri Ahmeti, dhe zëvendësmenagjeri nga Helvetas- Demos.Janë inaguruar tri fusha: Futbolli, Basketbollit, Tenisit. nga fakti korrektësisë së qytertarëve të Lipjanit për të paguar tatimin në prone eshte ber edhe kjo dhurat ,
Projekti ne total ka kushtuar rreth 220 mije euro, prej të cilave 138 mijë i ka ndarë Shoqata Helvtas-DEMOS dhe 90 mije Komuna e Lipjanit./LipjaniPress.com//


https://www.facebook.com/Lipjanipres/videos/1913317095551584/?sw_fnr_id=931468000&fnr_t=0

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gllavica përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës ditëve në vijim

lipjanipress

Mediat kroate: Serbët dëbuan kroatët nga Janjeva e Kosovës

lipjanipress

Komuna e Lipjanit ka shpallur thirrjen publike për aplikim për përkrahjen e fermerëve

lipjanipress

REAGIM: PDK – Dega Lipjan

lipjanipress

Fillon asfaltimi rrugës Sllovi -Smallushë- Gadime

lipjanipress

IMRI AHMETI- nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me këshillin evropian KE për të drejtat e minoriteteve

Press Lipjani

Shumë fshatra të Lipjanit tashmë tre ditë pa rrymë

lipjanipress

U përkujtuan dëshmorët dhe martirët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan

lipjanipress

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

lipjanipress

8 janari u lind shkrimtari Anton Pashku

lipjanipress
Skip to toolbar