LipjaniPress

« Jep dorëheqje » trajneri i KF Ulpianës?

Football Lajme

Pas barazimit 2-2 në transfertë ndaj Feronikelit, sipas burimeve të Ulpianapress, trajneri i Ulpianës, Edlir Tetova ka dhënë dorëheqje.

Marrëveshja e bashkëpunimit pritet të ndahet në mënyrë reciproke nga të dyja palët dhe pritet te bëhet zyrtare gjatë ditës së nesërme.

Skuadra ka pësuar 44 gola në 24 ndeshjet e luajtura deri tani, vetëm sduadra nga Drenasi ka pesuar më shumë gola se sa skuadra lipjanase në kampionat. Vendi i parafundit, rezultate negative kanë çuar në ndarjen mes klubit dhe trajnerit, skuadra e të cilit ka pësuar shtatë gola në tri takimet e fundit.

Ndërkohë, Ulpiana mban vendin e 9-të në BKT Superligën e Kosovës me 24 pikë, saktësisht gjindet në zonën e rënjes, ndërsa në 6 ndeshjet e fundit ka 3 humbje 2 barazime dhe një fitore, duke përshi edhe ndeshjen e Kupës.

Teorikisht, KF Ulpiana e ka thuajse të pamundur qendrimin edhe për një vit në elitën e futbollit kosovar, pasiqë ka ngecur 5 pikë larg vendit të 8-të, kurse matematikisht është ende në garë edhe për një vend që dërgon në garat evropiane.

Se a do të mbetet Ulpiana pa trajnerin e saj kryesor, mbetet të shihet gjatë ditës së nesërme.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vala e emigrantëve në pranverë, përgatitet edhe Kosova

lipjanipress

Ferati: Muri do të rrënohet, s’ka rëndësi afati

lipjanipress

Mbi 100 të vdekur nga ortekët në Afganistan dhe Pakistan (Foto)

lipjanipress

Klan Kosova: Zgjedhjet e reja më 28 maj ose 4 qershor

lipjanipress

Doarsa Kica–Xhelili: kandidate për deputete në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

lipjanipress

Kush po e furnizon Serbin të mbledhë dëshmi kundër UÇK’së

lipjanipress

Familja e Azem Berishës nga Janjeva në përkrahje të z. Hajrullahu

lipjanipress

Kryetari i komunës, z. Naim Ismajli, po merr pjesë në Komitetin Drejtues të NALAS-it

Press Lipjani

Gjermania i dëbon 26 emigrantë afganë

lipjanipress

Në qytetin e Lipjanit është ngritur Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Zëvendëskryeministri Kelmendi vizitoi institucionet lokale, bizneset dhe Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan

lipjanipress

LDK e AKR arrijnë marrëveshje, Imri Ahmeti kandidat përbashkët për Kryetar

lipjanipress
Skip to toolbar