LipjaniPress

Joe Biden: Do të fitoja, sikur të garoja për president të SHBA-së në zgjedhjet e 2016-s

Lajme

Ish-zëvendës presidenti amerikan, Joe Biden, ka thënë sot se do të mund t’i kishte fituar zgjedhjet e 2016-s në SHBA, sikur të garonte për president.
Po ashtu, Biden ka treguar se sëmundja e të birit ka qenë arsyeja pse ai nuk ka garuar për president.
Biden tha para studentëve në Universitetin “Colgate” në qendër të Nju Jorkut se ai do të mund t’i fitonte zgjedhjet por se do ta kishte pasur të vështirë t’i fitonte zgjedhjet primare në Partinë e Demokratëve, transmeton Express.

Ai zbuloi se beteja e të birit me kancerin e kishte mbajtur atë jashtë garës për president.

Ai ka thënë se kushdo që garon për president duhet të jetë në gjendje ta shikojë publikun në sy dhe të premtojë se do të japë njëqind përqindëshin.

Ai ka thënë se nuk pendohet pse nuk garoi, por pendohet pse nuk është president.

“A pendohem se nuk jam president? Po.”

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gjykata e Ferizajt jep detaje për policin e dyshuar, Përfitoi mijëra euro me fajde

lipjanipress

Liderja e ekstremit të djathtë e hap fushatën parazgjedhore me sulm kundër islamit radikal dhe globalizimit

lipjanipress

Kush po kërkon të ndërtojë 5 spitale në qendrat më të mëdha rajonale? Tregon ministrja Bajrami (Video)

lipjanipress

Miratohet raporti për matjen e territorit – Mustafa shpreson se do ta votojë edhe opozita

lipjanipress

Super arma e kroatëve që tmerroi serbët (FOTO)

lipjanipress

Limaj thotë se opozita do t’i fitojë 57% të votave në zgjedhjet e ardhshme (Video)

lipjanipress

Milaim Zeka: Nëse ju vrau PDK-ja pse bëtë koalicon me ta?

lipjanipress

Urdhri i Trump-it për dëbimin e myslimanëve nga SHBA i detyron ata të kthehen në Irak

lipjanipress

Vuciq: Mustafa s`më kthen përgjigje, me Kosovën do bëj atë që e ka bërë Titoja

lipjanipress

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

I refuzohet azili, refugjati i vë flakën vetes (Video)

lipjanipress

Ministri Gashi mohon akuzat për tentim blerje të telefonit jashtëligjshëm

lipjanipress
Skip to toolbar