LipjaniPress

Joe Biden: Do të fitoja, sikur të garoja për president të SHBA-së në zgjedhjet e 2016-s

Lajme

Ish-zëvendës presidenti amerikan, Joe Biden, ka thënë sot se do të mund t’i kishte fituar zgjedhjet e 2016-s në SHBA, sikur të garonte për president.
Po ashtu, Biden ka treguar se sëmundja e të birit ka qenë arsyeja pse ai nuk ka garuar për president.
Biden tha para studentëve në Universitetin “Colgate” në qendër të Nju Jorkut se ai do të mund t’i fitonte zgjedhjet por se do ta kishte pasur të vështirë t’i fitonte zgjedhjet primare në Partinë e Demokratëve, transmeton Express.

Ai zbuloi se beteja e të birit me kancerin e kishte mbajtur atë jashtë garës për president.

Ai ka thënë se kushdo që garon për president duhet të jetë në gjendje ta shikojë publikun në sy dhe të premtojë se do të japë njëqind përqindëshin.

Ai ka thënë se nuk pendohet pse nuk garoi, por pendohet pse nuk është president.

“A pendohem se nuk jam president? Po.”

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vala e emigrantëve në pranverë, përgatitet edhe Kosova

lipjanipress

Isa Mustafa dhe Ismet Beqiri me qëndrime të ndryshme për strukturat paralele

lipjanipress

Hoti alarmon Shpend Ahmetin: LDK e gatshme ta drejtojë Prishtinën

lipjanipress

Policia bllokon hyrjen e “Grandit”, e dyshimtë një veturë me regjistrim të Beogradit

lipjanipress

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Raportohet se ka humbur Xhejlane Abdullahu

lipjanipress

Ushtria bëhet sivjet

lipjanipress

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

lipjanipress

Krijimi i Qeverisë së re proces i komplikuar, ja çfarë thonë analistët

lipjanipress

Konflikti Kosovë-Serbi – këta janë katër skenarë të mundshëm

lipjanipress

Mësuesi që vrau Miladin Popoviçin para 72 viteve

lipjanipress

Koloneli Daniele Bajata me bashkëpunëtor nga KFORI, vizituan Xhaminë Mulla Sherif Ahmeti Lipjan.

lipjanipress
Skip to toolbar