LipjaniPress

Ju duhet veç 1 vezë dhe qimet zhduken përgjthmonë

Shneta

Qimet në fytyrë janë problem i shumë femrave dhe ato të cilat ballafaqohen me këtë problem, gjithmonë janë në kërkim të metodave për t’i eliminuar ato.
Në fakt, një gjë e tillë kurrë nuk ka qenë më e lehtë e kjo falë një maske me vezë.

Ju mund ta përdorni këtë maskë dy herë në javë për t’i larguar qimet e padëshiruara në pjesët e ndryshme të fytyrës, transmeton Indeksonline.

Për të përgatitur këtë maskë juve ju duhen:

Të bardhët e vezës nga 1 vezë

Sheqer

Miell i bardhë

Merrni të bardhët e vezës dhe përzijeni mirë duke shtuar 1 lugë të madhe sheqer dhe më pas një lugë të madhe miell.

Përzijini të gjithë përbërësit mirë dhe pasta juaj është gati.

Aplikojeni më pas në fytyrë me anë të një brushe dhe lëreni të qëndrojë për rreth 20 minuta.

Më pas, largojeni maskën me anë të gishtave. Shumë shpejt do të vëreni rezultatet e mahnitshme të kësaj maske me vezë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Problemet e dorëzimit në AstraZeneca: çfarë qëndron pas?

lipjanipress

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

lipjanipress

1648 testime për COVID-19

lipjanipress

10 ushqimet që i japin energji organizmit të njeriut

lipjanipress

Dy kosovarë shpikin picën e zezë, mahnitet e gjithë Zvicra

lipjanipress

Ja çfarë ndodh nëse shikoni shumë XXX

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Ja pse duhet t’i mbështillni këmbët me foli alumini

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

Hiqni qimet përgjithmonë veç me sodë buke

lipjanipress

Shkencëtarë: Diabeti është shenjë paralajmëruese e kancerit

lipjanipress

Dhjetë arsyet pse është mirë që të pihet birra

lipjanipress
Skip to toolbar