LipjaniPress

Kadri Veseli lanson “Fondin Rinor” për përkrahjen e ideve të reja në PDK

Lajme Zgjedhjet 2017
Të rinjtë kanë ide, kanë iniciativa, por kanë nevojë për përkrahje që ato t’i jetësojnë në Kosovë dhe jo të emigrojnë në kërkim të mundësive të reja.

Me ministrin Kujtim Gashi, para disa muajsh kemi lansuar “Fondin Rinor”, përmes të cilit synojmë krijimin e mundësive për të rinj dhe përkrahjen e ideve të tyre, që të krijojnë vetëpunësim dhe ta ndërtojnë të ardhmen e tyre në Kosovë.

Sot i takuam disa prej atyre që kanë përfituar nga ky fond dhe jam i lumtur që dëgjova rezultate konkrete.
Duke luftuar korrupsionin dhe abuzimet e ndryshme, ne kemi arritur që të kursejmë para për ta financuar edhe më shumë këtë fond dhe për t’i përkrahur edhe më tepër iniciativat e të rinjve. Ky fond është një demonstrim i vendosmërisë sime për ta bërë maksimumin, që të rinjve tanë t’iu krijojmë mundësi për të punuar dhe qëndruar në Kosovë.
Ky fond është një demonstrim i vendosmërisë sime për ta bërë maksimumin, që të rinjve tanë t’iu krijojmë mundësi për të punuar dhe qëndruar në Kosovë. express
Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vazhdojnë përplasjet në Podujevë: LDK thotë se PDK po i krahason arsimtarët me qentë

lipjanipress

Personi që plagosi gjinekologun është Faton Fetiu, gjatë sulmit përdori edhe bombë

lipjanipress

Hahn: Kodi telefonik rezultat i dialogut Kosovë – Serbi

lipjanipress

Gjilan: Policia arreston tre persona të dyshuar për fajde

lipjanipress

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

lipjanipress

‘THE ROCK’ ËSHTË SHUMË I MADH PËR MAKINAT E “FAST AND FURIOUS”

lipjanipress

Thaçi: BE nuk po i kupton deputetët që s’i hapin rrugë liberalizimit të vizave

lipjanipress

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress

Komandanti i NATO’s për Europë: Transformimi i FSK’së në ushtri i takon Kosovës

lipjanipress

Lulzim Qerimi i angazhuar për komunitetin Ashkanli. A do të jetë Lulzim Qerimi nënkryetari për komunitete, ma i sukseshmi në Kosovë pritet të shohim ne vijim.

lipjanipress

BE kundër pezullimit të dialogut: Nuk kontribuon në normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

lipjanipress

Drenas, arrestohen dy persona për prostitucion

lipjanipress
Skip to toolbar