LipjaniPress

Kadri Veseli: Qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri

Lajme

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli thotë se çdo ditë e më shumë qytetarë nga të gjitha vendet e Kosovës po i bashkohen “Fillimit të Ri”.
Ai e ka falënderuar Podujevën, Suharekën dhe Obiliqin për mbështetjen që po ia japin koalicionit PDK-AAK-NISMA.

“Çdo ditë, gjithnjë e më shumë qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri.

Falemnderit, Podujevë! Falemnderit, Suharekë! Falemnderit, Obiliq! #FillimiRi”, është shprehur Veseli.

Ndërkaq kujtojmë se sot është dita e shtatë që partitë janë duke bërë fushatë nëpër vend etë ndryshme duke kërkuar votën për zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit.

Në garë për kryeministër janë vetëm tre kandidatë. Ramush Haradinaj nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, Avdullah Hoti nga koalicioni LDK-AKR-AL kurse Albin Kurti nga Vetëvendosje.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deklasifikohen pamje nga shpërthimet bërthamore në SHBA (VIDEO)

lipjanipress

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Prokuroria konfirmon se po heton rreth 100 raste të krimeve të luftës

lipjanipress

Trump këshillohet që të pranojë Malin e Zi në NATO

lipjanipress

Zgjedhjet në Kosovë, me (2K) dy mijë vëzhgues më pak,

lipjanipress

HIERARKIA E KRIMIT NË KOSOVË(VIDEO)

lipjanipress

Mbi 100 të vdekur nga ortekët në Afganistan dhe Pakistan (Foto)

lipjanipress

Për çfarë po gëzohet këshilltari i Mustafës? (Foto)

lipjanipress

Ish-kryeministrit Bajram Rexhepi i keqësohet gjendja shëndetësore

lipjanipress

U bënë gati katër muaj të bllokimit të punës së Kuvendit komunal nga Kryesuesja e KK- së në mënyrë të jashtëligjshme duke shkel rëndë LVL

lipjanipress

Kongresisti Rohrabacher i shkruan Nikoliqit: Këmbeni territoret me Kosovën (Dokument)

lipjanipress

Konflikti Kosovë-Serbi – këta janë katër skenarë të mundshëm

lipjanipress
Skip to toolbar