LipjaniPress

Kadri Veseli: Qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri

Lajme

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli thotë se çdo ditë e më shumë qytetarë nga të gjitha vendet e Kosovës po i bashkohen “Fillimit të Ri”.
Ai e ka falënderuar Podujevën, Suharekën dhe Obiliqin për mbështetjen që po ia japin koalicionit PDK-AAK-NISMA.

“Çdo ditë, gjithnjë e më shumë qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri.

Falemnderit, Podujevë! Falemnderit, Suharekë! Falemnderit, Obiliq! #FillimiRi”, është shprehur Veseli.

Ndërkaq kujtojmë se sot është dita e shtatë që partitë janë duke bërë fushatë nëpër vend etë ndryshme duke kërkuar votën për zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit.

Në garë për kryeministër janë vetëm tre kandidatë. Ramush Haradinaj nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, Avdullah Hoti nga koalicioni LDK-AKR-AL kurse Albin Kurti nga Vetëvendosje.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kroatët publikojnë hartën e Shqipërisë Etnike, çmenden serbët (FOTO)

lipjanipress

Abdullahu: Demarkacionin e çojmë bashkë me PDK-në në Kuvend, s’e dimë datën

lipjanipress

Liberalizimi i vizave nuk varet nga ne, thotë ministrja e Integrimit

lipjanipress

Rusia e nis drejt Detit Mesdhe anijen luftarake

lipjanipress

Mali me borë në mes të Shkupit (VIDEO)

lipjanipress

LEKAJ TAKON THAÇIN PAS POLEMIKAVE

lipjanipress

BE paralajmëron themelimin e Asociacionit pas rrënimit të murit në Veri

lipjanipress

Dardan Molliqaj konfirmon dorëheqjen si sekretar organizativ i VV-së

lipjanipress

Edhe një premtim i Stavilecit : “Kosova e Re” do të punësojë deri 10 mijë persona

lipjanipress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

lipjanipress

Liderja e ekstremit të djathtë e hap fushatën parazgjedhore me sulm kundër islamit radikal dhe globalizimit

lipjanipress
Skip to toolbar