LipjaniPress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Gjatë ditës së sotme, një delegacion i qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Lipjan, i kryesuar nga Selatin Rektoceri kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit, vizitoi shoqatën e veteranëve të luftës së UÇK-së, dega në Lipjan. Gjatë kësaj vizite, kandidati Selatin Retkoceri zhvilloi një takim të frytshëm me drejtuesit e kësaj shoqate, duke u njohur nga afër me gjendjen në të cilën ndodhen veteranët e UÇK-së nga komuna e Lipjanit, shqetësimet dhe problemet e tyre.

Më tej, kandidati Selatin Retkoceri, duke kujtuar e nderuar kontributin dhe vetëmohimin e veteranëve dhe të dëshmorëve të kombit, shfaqi pikëpamjen për përkushtimin që duhet të kenë institucionet lokale për kategoritë e dalura nga lufta e UÇK-së, veçmas veteranët e papunë dhe me kushte të vështira sociale, familjet dhe sidomos fëmijët e dëshmorëve, ngase nderimi për luftën çlirimtare të UÇK-së shihet para së gjithash edhe për nga respekti dhe kujdesi që ofrojmë për fëmijët dhe familjet e dëshmorëve./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Danush Ademi morri pozitën e Nënkryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës

lipjanipress

Kjo është letra e Thaçit drejtuar Veselit pas tërheqjes nga iniciativa për ushtri (DOKUMENT)

lipjanipress

Rrëfimi i familjes për vdekjen e dyshimtë të punëtorit të Bechtel & Enka

lipjanipress

“KEDS-i nuk iu shit vëllait turk, por e blenë ata që e shitën” [video]

lipjanipress

Isa Mustafa dhe Ismet Beqiri me qëndrime të ndryshme për strukturat paralele

lipjanipress

Roberts: Serbia dhe Kosova duhet të shkëmbejnë territorin

lipjanipress

Ende e pasigurt mbështetja financiare nga shteti për të akuzuarit nga Specialja

lipjanipress

Rikthehet prej nesër bora në Maqedoni

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Bashkëluftëtarë i “Zahir Pajazitit” Disa vargje Për PDK-në

lipjanipress

Kosovari përdori rrejshëm masakrën e Reçakut, për ta fituar pensionin invalidor në Zvicër

lipjanipress

Zgjedhjet në Kosovë, me (2K) dy mijë vëzhgues më pak,

lipjanipress

Njoftim: Gruaja Demokratike e Kosovës dega në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar