LipjaniPress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Gjatë ditës së sotme, një delegacion i qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Lipjan, i kryesuar nga Selatin Rektoceri kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit, vizitoi shoqatën e veteranëve të luftës së UÇK-së, dega në Lipjan. Gjatë kësaj vizite, kandidati Selatin Retkoceri zhvilloi një takim të frytshëm me drejtuesit e kësaj shoqate, duke u njohur nga afër me gjendjen në të cilën ndodhen veteranët e UÇK-së nga komuna e Lipjanit, shqetësimet dhe problemet e tyre.

Më tej, kandidati Selatin Retkoceri, duke kujtuar e nderuar kontributin dhe vetëmohimin e veteranëve dhe të dëshmorëve të kombit, shfaqi pikëpamjen për përkushtimin që duhet të kenë institucionet lokale për kategoritë e dalura nga lufta e UÇK-së, veçmas veteranët e papunë dhe me kushte të vështira sociale, familjet dhe sidomos fëmijët e dëshmorëve, ngase nderimi për luftën çlirimtare të UÇK-së shihet para së gjithash edhe për nga respekti dhe kujdesi që ofrojmë për fëmijët dhe familjet e dëshmorëve./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nesër në Kosovë rikthehet i ftohti dhe ngricat

lipjanipress

Hoti alarmon Shpend Ahmetin: LDK e gatshme ta drejtojë Prishtinën

lipjanipress

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli priti në takim sot Zëvendësministrin për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, Shukri Maxhuni.

lipjanipress

I pari i Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij po ashtu sot kanë vizituar punimet në Llugagji

lipjanipress

Shefi i Aleancës Kosovare të Bizneseve dënohet me 18 muaj burgim

lipjanipress

Mbetet e bllokuar rruga “Eqrem Çabej” pas plagosjes me armë zjarri

lipjanipress

⚽️Turniri Tradicional në ⚽️futbollin e vogël ⚽️“Xhavit Kozhani”- BURGIA

lipjanipress

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Shpërthen dhuna në protestën për 22 vjeçarin e dhunuar nga policia në Francë (Foto)

lipjanipress

Viktima e aksidentit në Arllat të Drenasit, ishte ushtar i UÇK’së (FOTO)

lipjanipress

LDK-Lipjan: Smallusha i thotë PO kryetarit Imri Ahmeti dhe LDK-së

lipjanipress

I dënuari nga grupi i Kumanovës jep një mesazh emocionues

lipjanipress
Skip to toolbar