LipjaniPress

Kandidati për Kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, bashkë me shumë të rinjë, sot kanë pastruar rrugën ‘Isa Olluri’ në qytetin e Lipjanit.

Lipjani

Aksionit iu bashkuan shumë qytetarë të kësaj lagjeje, te cilën e vlerësuan lartë këtë iniciativë.
Me këtë rast, Kandidati për Kryetar shprehu nevojën urgjente për mirëmbajtjen e ambienteve të qytetit, meqë pushteti lokal ka neglizhuar këtë nevojë, dhe si rrjedhim rrugët dhe parqet e qytetit kanë marrë pamje të cilat nuk do t’i dëshironte askush.
Ai u zotua se mirëmbajtja e qytetit dhe parqeve është obligim i pashmangshëm dhe ne do të angazhohemi që Lipjani ta merrë pamjen e merituar./LipjaniPress.com//
Sektori për informim

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rinia Demokratike e Kosovës – Lipjan

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan: Ftesë për qytetarët

lipjanipress

U përkujtuan dëshmorët dhe martirët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Njoftim: Organizata “Iniciativa për Zhvillimin e Bujqësisë së Kosovës” (IADK)

lipjanipress

Xhevat Shyqeri Berisha:Vota e shpresës, është vota për Kryetarin Kampion

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt me drejtorët e Drejtorateve Komunale

lipjanipress

Lajmi i portaleve të pushtetit se Lëvizja VETËVENDOSJE! është në panikë ka rritur interesimin e qytetarëve për t’ju bashkuar Lëvizjes.

lipjanipress

Treni godet kamionin në Fushë-Kosovë (Foto)

lipjanipress

Mbahet mbledhja e KK-së ,të Lipjanit: Votëbesimi i kryesueses tëKuvendit të Komunës Vlora Limani-Hajnuni: unë jam këtu që ti masim numrat me që ata kështu e kuptojnë demokracinë,

lipjanipress

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

Rinia dhe Shteti në Kosovë

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar