LipjaniPress

Kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi edhe në Gllogoc programin për qeverisjen 4 vjeçare në Lipjan.

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Edhe Gllogoci do të jetë i përfshir me disa projekte, siç janë:
Asfaltimin e rrugicave të fshatit; ndërtimin e shtegut për ciklizëm deri në Lipjan; ndërtimin e fushës spoti me bari sintetik; Paisjen e shkollës me kabinete përcjellse, duke përfshirë ndërtimin e palestrës sportive për shkollën, si dhe projekte të tjera sa i përket granteve dhe subvencioneve në fushën e bujqësisë.
Në takim u prezantuan edhe kandidatët për asamble komunale nga NISMA për Kosovën në Lipjan.
Prezent në takim për ti dhënë mbështetje z.Heset Sahiti ishte edhe anëtari i kryesisë qendrore të NISMA-s z.Shukri Buja dhe anëtarë të kryesisë së degës në Lipjan dhe kandidatë për asamble komunale./LipjaniPress.com//

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Koci: Shumë shpejt do ta padisim Serbinë për gjenocid në Kosovë

lipjanipress

Zhduket një femër në Lipjan

lipjanipress

Hoxhaj pret mbështetjen e SHBA-së në synimet për ndërkombëtarizim

lipjanipress

Turqia paralajmëron luftë fetare në Europë

lipjanipress

Limaj thotë se opozita do t’i fitojë 57% të votave në zgjedhjet e ardhshme (Video)

lipjanipress

Arrestohet Shpend Ahmeti në Milano

lipjanipress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress

20 vjet nga rënia heroike e Jasharëve Fillojnë aktivitetet me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit legjendarë Adem Jashari, Familjes Jasharaj, dëshmorëve të kombit si dhe të gjithë të rënëve për liri.

lipjanipress

Debat i ashpër i kandidatëve presidencialë francezë për Evropën

lipjanipress

Kryeministri: E zgjidhëm një problem të brendshëm me ndihmën ndërkombëtare (LIVE VIDEO)

lipjanipress

170 mijë euro për ndërtimin e shtratit të lumit Sitnica

lipjanipress

Suedi: Rrotullohet autobusi me nxënës, 3 të vdekur, mbi 50 të lënduar

lipjanipress
Skip to toolbar