LipjaniPress

Kanë filluar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës “Luftëtarët e Lirisë në fshatin Babush i Muhaxherëve

Lajme Lipjani

Gjatë ditës së djeshme në fshatin Babush përkatësisht në Lagjen e Re të Rrugës “Luftëtarët e Lirisë”, kanë filluar punimet në ndërtimin e asfaltimin e rrugës si dhe po bëhen përgaditjet për instalimin e rrjetit të kanalizimit.
Banorët e këtij fshati këto projekte i kanë cilësuar si shumë të rëndësishme ku sipas tyre do të përmirësojnë kushtet e jetesës në këtë vendbanim, ata janë shprehur falenderues ndaj Komunës së Lipjanit për realizimin e këtyre dy projekteve.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veseli: Do ta bëjmë ushtrinë për të garantuar të ardhmen e fëmijëve tanë

lipjanipress

N J O F T I M:Njoftohen qytetarët për vazhdimin e afatit të konkursit publik për ndarjen e banesave në Komunën e Lipjanit.

lipjanipress

Ministri i Financave Avdullah Hoti, paraqiti sot në mbledhjen e Qeverisë Raportin Vjetor Financiar për Buxhetin e Republikës së Kosovës, për vitin fiskal 2016.

lipjanipress

Këto janë vendet që nesër do të mbesin pa rrymë

lipjanipress

Përgatitje për luftë? Rusia stërvit edhe fëmijët për të qëlluar me armë (VIDEO)

lipjanipress

Shteti po humbet mijëra euro nga mos shitja e pasurisë së sekuestruar (Video)

lipjanipress

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress

Krime kundër njerëzimit në Siri, mbi 70 të vdekur në mesin e tyre edhe fëmijë vriten me helm kimikë

lipjanipress

Nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot në Qendrën Kulturore “Tahir Sinani”, është mbajtur Akademi Përkujtimore,(VIDEO)

lipjanipress

Danush Ademi morri pozitën e Nënkryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur kolonelin e KFOR-it Italian Danile Bajata

lipjanipress

Rrëfimi i shtatzënës shqiptare që i shpëtoi sulmit në Stokholm

Press Lipjani
Skip to toolbar