LipjaniPress

Kanë nisur punimet në renovimin e QKMF-së në Lipjan

Lajme Lipjani

Së fundi në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan dhe në objektin e shërbimit të urgjencës kanë filluar dhe janë duke vazhduar punimet në renovimin e objektit të kësaj qendre, ku përveç fasadimit të mureve dhe rregullimit të pllatos pritet të vendoset edhe sistemi i recepcionit i cili do të ndikojë në përmirësimin e orientimit të pacientit.

Gjithashtu pjesë e këtij projekti është edhe vendosja e dritave led, monitorëve për informim shëndetësor për pacientët si dhe pajisje tjera që rregullojnë ambientin brenda institucionit shëndetësor.

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, ka potencuar edhe një herë përkushtimin e tij drejtë përmirësimit të kushteve për punë më të mirë të personelit mjekësor, por edhe ofrim sa më cilësor të shërbimeve shëndetësore për qytetarët e Komunës së Lipjanit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shpërthen dhuna në protestën për 22 vjeçarin e dhunuar nga policia në Francë (Foto)

lipjanipress

Harrojeni Gjermaninë, ky vend hapi rrugën për punësim dhe “letra”, ja si mund t’i merrni shumë lehtë

lipjanipress

Ende e pasigurt mbështetja financiare nga shteti për të akuzuarit nga Specialja

lipjanipress

Izraeli: Serbia do të provojë ta fusë trenin përsëri, bashkë me ushtri

lipjanipress

Dorëhiqet kryetari i Preshevës Shqipërim Arifi

lipjanipress

Dardan Sejdiu kapet në rren, biznesin që ia ndaloi qytetarit në Prishtinë, ua lejoi Devollëve (Video)

lipjanipress

Korrupsioni i lidhur me moszbatimin e ligjeve dhe gjyqësorin jo efikas

lipjanipress

Veseli bashkëbisedon me rininë në Prizren (Foto)

lipjanipress

Kudo mbështetje e fuqishme për PDK-në dhe kandidaten Selvije Halimi(FOTO)

lipjanipress

Avokati Alban Arifi: Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti, përmes padisë, po kërcënon gazetarin Granit Duriqi

lipjanipress

Merkel kundër Trumpit: Terrorizmi nuk është justifikim për ndalimin e hyrjes së njerëzve në Amerikë

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress
Skip to toolbar