LipjaniPress

Kaos komunikacioni në qendër të qytetit në rrugën  Gjergj Fishta.(VIDEO+FOTO)

Lajme Lipjani

Në qendër të qytetit në rrugën  Gjergj Fishta, ku edhe gjendet shkolla fillore “Vllezërit Frasheri” bllokohet po thuajse qdo ditë nga parkimi veturave, ndërsa këto bllokime nuk është se jan shkaktar vetëm ngasesit e veturave të cilët parkohen për ti marr femijet e tyre nga shkolla ne ora 16:00. Këtë kaos e shkakton edhe Semafori i cili është keqprogramuar (koha) , nuk mjafton as për 6 vetura të kalojn në afatin prej 17 sekondave arsyeja sepse në të njejtën kohë hapet edhe semafori për këmbsoret./LipjaniPress.com//

Në fotografitë dhe Video’t e mëposhtme të bëra shihet kaosi i shkaktuar thuajse qdo ditë e njejta gjë përseritet.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zhduket një femër në Lipjan

lipjanipress

Pse Ibrahim Rugova është figurë kaq e rëndësishme? (VIDEO)

lipjanipress

‘Evropa do të shkatërrohet nëse fitojnë partitë e ekstremit të djathtë në Gjermani dhe Francë’

lipjanipress

Komuna e Lipjanit e dënon rastin e thyerjes së xhamit të dritares në shkollën “Vëllëzërit Aksiq” në fshatin Rubovc

lipjanipress

Denoncuesi i Driton Gashit: Unë s’e kam ndërmend të vetëvritem, nëse vdes më kanë vrarë

lipjanipress

Zaev edhe më tutje nuk guxon të flasë për të drejtat e shqiptarëve

lipjanipress

Familjari i kryetarit të Lipjanit nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur një grup studentesh të Kolegjit UBT

lipjanipress

Pritje madhështore për kryetarin Imri Ahmeti nga banorët e fshatit Bujan(Video+Foto)

lipjanipress

Asfaltohen rrugicat në fshatin Kraishtë, gjithashtu Filluan punimet për asfaltimin e rrugicave në Ribar të Madh

lipjanipress

Projektet të cilat nuk dihet se kur do të përfundojnë

lipjanipress

Cili minoritet në Kosovë është në gjendje më të vështirë?

lipjanipress
Skip to toolbar