LipjaniPress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

Lajme Lipjani

Kuvendi i të Rinjve të Kosovës mbajti zgjedhjet e brendshme për zgjedhjen e Kryetarit të ri dhe të Kryesisë.
Në pozitën e Kryetarit të KRK-së u zgjodh z. Kastriot Luma i cili më herët ka qenë Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Lipjanit, degë kjo e KRK-së. Sot u zgjodh edhe udhëheqësi i Sekretariatit, pozitë kjo që i takoi deputeti z. Ndriçim Cekaj. Kuvendi i të Rinjve të Kosovës ndryshe është një nga organizatat me numrin më të madh të të rinjve në Republiken e Kosovës, ka 13 degë te themeluara në 13 komuna të Kosovës. Kryetari i ri z. Luma premton se në të ardhmen do ta zgjerojnë këtë rrjet të të rinjve edhe në koumant e tjera./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Arifaj për iniciativën e Thaçit për pajtim: Ka ardhur koha për të vërtetën

lipjanipress

Mustafa kërcënon deputetët e LDK’së: Ata që s’e votojnë demarkacionin s’kanë vend në parti (Video)

lipjanipress

Mediat ndërkombëtare: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë trazira në Kosovë

lipjanipress

Brekët e politikanit shqiptar

lipjanipress

Anita Muçaj – Haradinaj ka thënë se e ka pritur një shtyrje të seancës nga Gjykata e Colmarit

Press Lipjani

Mbetet e bllokuar rruga “Eqrem Çabej” pas plagosjes me armë zjarri

lipjanipress

AKR demaskon keq Vetëvendosjen: Na kërkuan para për sondazhin

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Blinajë (Foto)

lipjanipress

Kuvendi i Komunës ka mbajtur mbledhjen e 8-të me radhë

Press Lipjani

Reagon Gazmend Abrashi, i përmendur si sekser i Dino Asanajt në Zona Express

lipjanipress

Ndërron Jetë Florenc Beqiri, Shqiptari Që u Masakrua Në Burgun E Francës

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress
Skip to toolbar