LipjaniPress

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

Lajme Lipjani

Sot rreth orës 18:00 një lexues i Lipjanipress.com në Fshatin Qylage të Lipjanit ishte  kalimtar rasti në rrugen kryesore, dhe  shef disa fëmijë duke prekur kabllot e zhveshura të cilat gjenden në një shtyllë elektrike ku gjithashtu shifet edhe ora të cilen ka vendosur KEDS, dhe nuk ka asnjë lloj sigurie për fëmijet të cilet banojnë aty afër, personi në fjaël kishte ndalur makinen dhe kishte larguar femijet nga shtylla elektrike dhe gjithashtu ka cekur se kishte njoftuar edhe Policinë e Kosovës, ku kishte marr përgjegjen se do të dërgojnë një patroll policie në vendin ku gjendet kjo orë në këtë gjendje që kishte lënë KEDS pa asnje lloj sigurie./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

lipjanipress

Lipjanasit e interesuar për grantet e Organizatës “HELP”

lipjanipress

Mërgimtari kosovar tregon tmerrin që i ndodhi në Serbi

lipjanipress

Dardan Sejdiu kapet në rren, biznesin që ia ndaloi qytetarit në Prishtinë, ua lejoi Devollëve (Video)

lipjanipress

QKUK që 1 vit pa aparaturë të gastroskopisë

lipjanipress

Posta gjermane kërkon punëtorë nga Kosova

lipjanipress

KF Ulpiana nuk i paguan lojtarët mbeten me gishta ne goj qe dy muaj

lipjanipress

Çantë e dyshimtë afër shkollës fillore “Elena Gjika”

lipjanipress

Problemet e dorëzimit në AstraZeneca: çfarë qëndron pas?

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Edhe Ylli Hoxha përmes premtimeve me asfalt kërkon vota

lipjanipress

Kryetari Ahmeti uron maturantet lipjanas

lipjanipress
Skip to toolbar