LipjaniPress

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

Lajme Lipjani

Sot rreth orës 18:00 një lexues i Lipjanipress.com në Fshatin Qylage të Lipjanit ishte  kalimtar rasti në rrugen kryesore, dhe  shef disa fëmijë duke prekur kabllot e zhveshura të cilat gjenden në një shtyllë elektrike ku gjithashtu shifet edhe ora të cilen ka vendosur KEDS, dhe nuk ka asnjë lloj sigurie për fëmijet të cilet banojnë aty afër, personi në fjaël kishte ndalur makinen dhe kishte larguar femijet nga shtylla elektrike dhe gjithashtu ka cekur se kishte njoftuar edhe Policinë e Kosovës, ku kishte marr përgjegjen se do të dërgojnë një patroll policie në vendin ku gjendet kjo orë në këtë gjendje që kishte lënë KEDS pa asnje lloj sigurie./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti, uron qytetarët lipjanas për përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Gjuric thotë se Lista Srpska e do pozitën e Kryeparlamentarit ose Kryeministrit (Video)

lipjanipress

Selim Pacolli sqaron se kur do të përfundojë kufizimi për veturat në Prishtinë

lipjanipress

NJOFTIM PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR KOMISIONI NGA SHOQËRIA CIVILE

lipjanipress

Kryetari i Mitrovicës Veriore: Të martën e ndërtojmë strukturën e re betonike në zonën e këmbësorëve

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur në takim Raphy Darbellay dhe Daniel Zyfferey nga Zvicrra

lipjanipress

Zyrtarizimi i kandidatëve për kryetar nga partitë e ndryshme

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Zhduket një femër në Malishevë

lipjanipress

Eksperti nga Gjermania: Argumentet që zbulojnë manipulimet dhe mashtrimet e komisioneve për demarkacionin!

lipjanipress

Gjykata merr vendim për Milaim Zekën, e lë në arrest shtëpiak

lipjanipress
Skip to toolbar