LipjaniPress

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: Jemi gati për luftë me SHBA’në (Video)

Bota Lajme

Zyrtarë në Korenë e Veriut kanë deklaruar se janë të gatshëm të nisin luftë me Shtetet e Bashkuara dhe se nuk kanë frikë për veprimin e mundshëm ushtarak parandalues për të ndalur ndërtimin e raketave të tyre bërthamore

Këto komente kanë dalë nga ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut për deklaratën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Rex Tillerson për vendosjen e sanksioneve të ashpra dhe shtimin e presionit për veprimet e mundshme ushtarake, shkruan Indepenent, transmeton Gazeta Express.

“Forca bërthamore e Koresë së Veriut është shpata e çmuar e drejtësisë dhe parandalimi më i besueshëm i luftës për të mbrojtur atdheun socialist dhe jetën e popullit të saj”, ka thënë ministri korean për agjencinë e lajmeve koreane.

“Ne kemi vullnetin dhe aftësinë t’iu përgjigjemi plotësisht për çdo luftë të cilën SHBA’ja po e dëshiron. Nëse biznesmenët amerikanë mendojnë se po na frikësojnë, së shpejti do të shohin se metodat e tyre nuk funksionojnë”, ka thënë zyrtari korean.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

Rrjetet sociale vazhdojnë të përdoren për shpërndarje të ideologjive ekstremiste

lipjanipress

Kryeministri Mustafa: Kosova e përkushtuar për thellimin e bashkëpunimit me Zvicrën

lipjanipress

Prishtinë, kështu i shmanget aksidentit që ka mundur të jetë tragjik (Video)

lipjanipress

Trump bëhet bashkë më Putin për të bombarduar ISIS-in

lipjanipress

Përurohet Qendra e Paraburgimit në Prishtinë objekt me standarde të larta.

lipjanipress

Nëndega e Dytë e Gadimës së Ulët përkrahë fuqishëm Dr.Fitim Selimin

lipjanipress

Kryetari i komunës, z. Naim Ismajli, po merr pjesë në Komitetin Drejtues të NALAS-it

Press Lipjani

LËVIZJA VETËVENDOSJE-LIPJAN: GADIMJA DËSHMON PËRKRAHJEN PËR SELATIN RETKOCERIN DHE LËVIZJEN VETËVENDOSJE!

lipjanipress

Çka po ndodh, blindohet Moska me trupa, raketa dhe avionë

lipjanipress

KEDS-i kishte mashtruar me reduktime, dënohet me 45 mijë euro

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress
Skip to toolbar