LipjaniPress

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: Jemi gati për luftë me SHBA’në (Video)

Bota Lajme

Zyrtarë në Korenë e Veriut kanë deklaruar se janë të gatshëm të nisin luftë me Shtetet e Bashkuara dhe se nuk kanë frikë për veprimin e mundshëm ushtarak parandalues për të ndalur ndërtimin e raketave të tyre bërthamore

Këto komente kanë dalë nga ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut për deklaratën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Rex Tillerson për vendosjen e sanksioneve të ashpra dhe shtimin e presionit për veprimet e mundshme ushtarake, shkruan Indepenent, transmeton Gazeta Express.

“Forca bërthamore e Koresë së Veriut është shpata e çmuar e drejtësisë dhe parandalimi më i besueshëm i luftës për të mbrojtur atdheun socialist dhe jetën e popullit të saj”, ka thënë ministri korean për agjencinë e lajmeve koreane.

“Ne kemi vullnetin dhe aftësinë t’iu përgjigjemi plotësisht për çdo luftë të cilën SHBA’ja po e dëshiron. Nëse biznesmenët amerikanë mendojnë se po na frikësojnë, së shpejti do të shohin se metodat e tyre nuk funksionojnë”, ka thënë zyrtari korean.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Banorët e fshatit Vojnovc kanë filluar ndërtimin e shtëpisë bashkëfshatarit të tyre të ndjerë Bekim Mehmetit ,veteranit të UÇK-së.

Press Lipjani

Lushtaku e Selimi dalin para Gjykatës

lipjanipress

Edhe Sheshelj po frikësohet për “sulm” në veri të Kosovës

lipjanipress

Ish-Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Vetëm 4 % e grave trashëgojnë pronë

lipjanipress

Kështu u prit në Kosovë ish-ushtari i UÇK’së, i liruar pas 13 vjetësh burgim në Serbi (Video)

lipjanipress

Thaçi rrugës për Bruksel në takim me krerët e BE’së: Do të flasim për vizat dhe për FSK’në

lipjanipress

Isa Mustafa flet për koalicionin me AKR’në

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

Thaçi fton për “dekriminalizim të partive politike”

lipjanipress

Flaka Surroi: Reagon ndaj tentim vrasjes se Azem Vllasit

lipjanipress

Ish –Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress
Skip to toolbar