LipjaniPress

Kërkohet ndihmë për shërim jashtë vendit për vëllezërit nga Gjilani

Lajme Lipjani Shneta

Dy fëmijët e familjes Pajaziti nga Gjilani, Ermini dhe Emini, njëri 10 dhe tjetri 13 vjeçar kanë nevojë për ndihmën tuaj.

Vëllezërit Pajaziti janë diagnostifikuar me epilepsi në fazën e dytë dhe janë me probleme mendore, teksa për shërimin e tyre nevojiten 22 mijë euro.

Nëna e vëllezërve, Hanumshahe Pajaziti për Telegrafin ka thënë se tashmë janë grumbulluar 8 mijë euro për shërimin e djemve të saj të cilët duhet të shkojnë për trajtim në 

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pasi t’i shihni 5 përbërësit rrënqethës që përdoren për parfumet luksozë, kurrë më nuk do t’i përdorni (Foto)

lipjanipress

Hajrullahu – ‘Shoqëria civile do të jetë pjesë e kabinetit tim’

lipjanipress

As ‘’Adem Jashari’’ s’i bën bashkë PDK’në e LDK’në (VIDEO)

lipjanipress

Florim Shala jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në PDK në ditën e zgjedhjeve

lipjanipress

Bashkë me Lavdimin, është vrarë edhe vëllai i Ridvan Haqifit, Bilalli

lipjanipress

Kuvendi i Komunës mbajti mbledhjen e 41-të me radhë

lipjanipress

Doarsa Kica–Xhelili: kandidate për deputete në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

lipjanipress

Kadri Veseli FSK së shpejti Ushtria Kosovës (Video)

lipjanipress

Nisma: Vazhdimi i dialogut është vetëm në interes të Serbisë

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

Njoftim: Presion Zonës Express për mostransmetim të dokumentarit për Elvis Pistën

lipjanipress

Për herë të dytë dështon aprovimi i pikave të rendit të ditës në mbledhjen e Kuvendit të komunës të Lipjanit

lipjanipress
Skip to toolbar