LipjaniPress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

Lajme Lipjani

Prindërit kërkojnë ndihmë për shërimin e vajzës së tyre,Elsa Sopa

“Lipjanipress.com” 10 maj.

Sipas mjekëve tanë, babait të Elsës, Skënder Sopa i është thënë që vajza e tij duhet të shkojë jashtë vendit për shërim. Ajo sipas mjekëve të spitalit të Pediatrisë në Prishtinë, vuan nga Hemodioma-një lloj i tumorit. Mirëpo,familja 6 anëtarëshe nga Janjeva e cila jeton me një ndihmë sociale nuk ka mundësi që ta dërgojë vajzën e tyre për shërim jashtë vendit. Sipas një parallogarie atyre u duhen mbi 12 mijë euro. Prandaj, Skënder Sopa, babai i vajzës së sëmurë u është drejtuar njerëzve të vullnetit të mirë. Aksioni tani ka nisur dhe ai shpreson se solidariteti i qytetarëve nuk do të mungojë siq nuk ka munguar edhe në shumë raste të tjera në Kosovë. Vajza ka qëndruar në spital dhjetë ditë si dhe 7 muaj ishte në terapi por pa sukses. Sipas nënës së Elsës, vajza e tyre kështu ka lindur. Të gjitha ata përsona që duan ta ndihmojnë këtë rast shumë të rëndë , mund ta bëjnë në
nr.xhir:IBAN:XK051300090000032918.BIC:BPBXXKPR në BPB.
Ndërkaq,numri kontaktues i telefonit të prindërit Skënder Sopa është ky:044-458–559,në viber:+383-44-458-559

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Këto foto të Norës me Robertin nuk i keni parë deri më tani (Foto)

lipjanipress

Jashari i fut në listë për vrasje edhe Mustafën, Veselin e Thaçin etj.. (VIDEO)

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

PDK e LDK po i mbajnë të fshehura listat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress

Vuçiq: Do të përdorim çdo mundësi për ndalimin e hyrjes së Kosovës në UNESCO

lipjanipress

Kuvendi nuk aprovoi rendin e ditës, mbyllet seanca

lipjanipress

Shkencëtarët të alarmuar: Një mega-cunam do vrasë mijëra persona në Evropë

lipjanipress

Prizren: Për t’u shpëtuar shefave hidhet nga kati i dytë

lipjanipress

Behgjet Pacolli Një mundësi e jashtëzakonshme për Amerikën shkruan ne facebook.

lipjanipress

“Nuk mund të tërhiqet paralele në mes të Jasharit e Rugovës, sakrifica e Jasharajve është unike”

lipjanipress

Berina Berisha që po mahnit Amerikanet me veshjet e brendeve dhe markave të shtrenjëta. (Foto)

lipjanipress

Gjuriq: Asociacioni të themelohet ashtu siç jemi marrë vesh në Bruksel

lipjanipress
Skip to toolbar