LipjaniPress

Këshlltarëve të Komunës së Lipjanit nuk u lejohet qasja në dokumentet zyrtare

Lajme Lipjani

Kuvendari Qeriqi: Imri Ahmeti dyshoj të jetë i përfshirë në dallavere me ndërtesa

Lipjanipress 22 nëntor

Ramiz Qeriqi,këshilltar në Kuvendin e Komunës të Lipjanit,nga radhët e PDK-së, përmes një kërjëse është inteëresuar që të ketë casje në dokumente zyrtare të komunës lidhur me disa çështje dhe probleme në Komunën e Lipjanit, për të cilat ai ka dyshime.Mirëpo,një gjë e tillë ka qene e pa mundur dhe përgjigjje nuk ka marrë. Këshilltari i PDK-së, Ramiz Qeriqi, shpreh dyshimet e tij, se kryetari i komunës së Lipjanit z.Imri Ahmeti ,është përfshirë në “lojërat” rreth ndërtimit të disa ndërtesave, që sipas Qeriqit, janë në konflikt interesi.
“Kam kërkuar qasje në dokumetet zyrtare para 1 viti. Unë në kohën kur kam kërku qasje në dokumetet zyrtare, kam dyshu diçka dhe doli ajo qe kam dyshu. Dyshimi im ishte se Imri Ahmeti së bashku me dy drejtorët e tij, njëri nga ta drejtor i Kadastrës në mandatin e kaluar, ndërsa tash drejtor i Administratës Komunale z.Avni Olluri, kanë vepruar jashtëligjshëm. Unë kam kërku qysh iu kanë dhënë leje ndërtimeve të larta në Komunën e Lipjanit dhe pas pritjeve të gjata ende nuk kam marrë ndonjë pergjigje dhe e kam ndërmend që prap ta bëjë edhe një kërkesë. Dyshimet janë për disa ndërtesa që janë konflikt interesi. Gjithashtu dyshoj qe në këto ndertesa ka qasje Imri Ahmeti dhe ka hangër prej tyne”, ka thënë Qeriqi.citon “Ulpianapress”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

LËVIZJA VETËVENDOSJE-LIPJAN: GADIMJA DËSHMON PËRKRAHJEN PËR SELATIN RETKOCERIN DHE LËVIZJEN VETËVENDOSJE!

lipjanipress

I shpëton rrëmbimit duke kërcyer nga bagazhi i makinës në lëvizje (Video)

lipjanipress

Rrëfimi i pilotit kosovar, i licencuar dhe i papunë

lipjanipress

Kuvajti i ekzekuton me varje 7 persona, përfshirë edhe princin

lipjanipress

Thaçi në dijeni për listën e ekzekutimeve të Murat Jasharit

lipjanipress

Shokon kryetari i Malishevës: Ne shqiptarët e kemi në gjene vjedhjen (Video)

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në fillim të muajit shkurt

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Shala: Aktualisht pajtimi mes shqiptarëve dhe serbëve, i pamundur

lipjanipress

Trump këshillohet që të pranojë Malin e Zi në NATO

lipjanipress

Kaos komunikacioni në qendër të qytetit në rrugën  Gjergj Fishta.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

19 VITE MË PARË: RRËFIMET PËR PROTESTËN “BUKË PËR GRATË DHE FAMILJET E DRENICËS”

lipjanipress
Skip to toolbar