LipjaniPress

Këta janë kandidatët për Kryeministër nga katër partitë më të mëdha

Lajme

Hoti nga Partia Demokratike e Kosovës, Sadri Ferati nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Mytaher Haskuka nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Rexhep Kadriu nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Ata janë pyetur se kush janë kandidatët për Kryeministër nga partitë e tyre
.
Përgjigjet kanë qenë këto:

Rexhep Hoti nga PDK:

“Çështja e kryeministrit është çështja ma kapitale e një partie pasi kryeministri i ardhshëm është njeriu që i kërkohet llogari.

PDK ka liderin e saj, Kadri Veselin, që për herë të parë ka treguar se si shkohet për të parë nga afër se si jetojnë njerëzit. Kjo është mënyra më e drejtpërdrejtë”.

Sadri Ferati nga LDK:

“Sa i përket kryeministrit nuk e kemi bisedë të ngutshme, sepse e kemi kryeministrin dhe jemi duke menduar për zgjedhjet lokale”.

Mytaher Haskuka nga Vetëvendosje:

“Nuk e kemi diskutuar këtë çështje, por besoj se pas diskutimeve mund të nxjerrim kandidatin dhe është e mundur që Albin Kurti të jetë njëri prej tyre”.

Rexhep Kadriu nga AAK:

“Ne e kemi liderin e pakontestueshëm, Ramush Haradinajn, kandidat për kryeministër. I dëshmuar edhe kur ishte kryeministër për 100 ditë. Fatkeqësisht ai ndodhet padrejtësisht në Francë, këto ditë presim rikthimin e tij”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

INTERVISTE EKSKLUZIVE – RAMUSH HARADINAJ (VIDEO)

lipjanipress

Kryetarët e Komunave vizitojnë Ramush Haradinajn në Francë

lipjanipress

Komandanti i NATO’s për Europë: Transformimi i FSK’së në ushtri i takon Kosovës

lipjanipress

Linda Shahini rizgjedhet kryesuese e Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit (FOTO)

lipjanipress

« Jep dorëheqje » trajneri i KF Ulpianës?

Granit

PDK godet rëndë Ramiz Kelmendin: U pasurove duke bërë biznes me Serbinë

lipjanipress

Erdogan: Evropa “fashiste dhe mizore”, po i ngjan Luftë së Dytë Botërore

lipjanipress

KURTI: TASH ËSHTË KOHA QË PRISHTINA TA MBAJË SHPENDIN

lipjanipress

Lulzim Qerimi i angazhuar për komunitetin Ashkanli. A do të jetë Lulzim Qerimi nënkryetari për komunitete, ma i sukseshmi në Kosovë pritet të shohim ne vijim.

lipjanipress

Vuçiq: Do të përdorim çdo mundësi për ndalimin e hyrjes së Kosovës në UNESCO

lipjanipress

Vuçiqi porosit BE-në: Mos na predikoni më për shtetin e së drejtës

lipjanipress

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit
Skip to toolbar