LipjaniPress

KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë.

Lajme Lipjani Sport Sports

I pari i komunës së Lipjanit z.Imri Ahmeti ka shkruar disa fjalë për ekipen e futbollit KF “Arbëria” më posht mund ta lexonin tekstin e plot.

Të dashur qytetarë,

Qytatarë e sportist të Dobrajës së Madhe jam i gëzuar bashkë me ju me rastin e hyrjes në superlig të futbollit kosovarë të klubit tuaj të futbollit “Arbëria”

Stuhia e kuqe, simpatizantë besnikë të KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë. ??

Ndihem mirë që e riaktivizuam klubin në vitin 2014 dhe sot e shënojmë një datë të veçantë të klubit “Arbria” për çka u angazhuan shumë të gjithë sportdashësit e Dobrajës dhe të gjithë të tjerët.

Ne do vazhdojmë të mbështesim klubin duke vazhduar me dinamikë të përshpejtuar krijimin e kushteve të klubit edhe me stadium dhe ambiente tjera të nevojshme për klubin.

Dobraja e ka dëshmuar që kur ka vullnet dhe mbështetje mund të arrihen synimet.

Besoj sot nuk do t’na gjykojnë pse filluam stadionin në dobrajë sepse ky rezultat justifikon kundërshtarët e ndertimit të stadiumin në Dobrajë.

Urime Arbria!
Urime stuhia e kuqe!

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Partia Demokratike e Kosovës-Dega në Lipjan Njofton

lipjanipress

Një grup prej 11 intelektualë e profesorë universitarë i bashkohen Nismës për Kosovën

lipjanipress

Rinia dhe Shteti në Kosovë

lipjanipress

E rrahu dhe e la të zhveshur ish-të dashurën në rrugët e Shkupit

lipjanipress

Për Llugaxhinë nuk flitet më vetëm në Kosovë, flitet në Evropë, në Amerikë dhe gjithandej ku jetojnë dhe punojnë llugaxhiasit.

lipjanipress

Zaevin e shpallin shqiptar

lipjanipress

Hoxhaj pret mbështetjen e SHBA-së në synimet për ndërkombëtarizim

lipjanipress

KF Arbëria humbet miqësoren e parë

Granit

Shpërthen dhuna në protestën për 22 vjeçarin e dhunuar nga policia në Francë (Foto)

lipjanipress

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress

PDK godet rëndë Ramiz Kelmendin: U pasurove duke bërë biznes me Serbinë

lipjanipress

Shefi i NATO’s flet në Prishtinë edhe për krijimin e ushtrisë së Kosovës?

lipjanipress
Skip to toolbar