LipjaniPress

Kjo është dëshmia që e konfirmon! Iluminati ekziston

Lajme

Ish ministri i mbrojtjes së Kanadasë ka bërë një deklaratë tronditëse se “Illuminati” është i vërtetë dhe po drejton fshehurazi botën duke bërë “triliona” nga industria e naftës.

Paul Hellyer, ish-ministër i mbrojtjes së Kanadasë, besohet të jetë politikani më i lartë që ka mbështetur haptazi teorinë e Iluminatit

94-vjeçari tha se anëtarët e saj të pasur vazhdojnë të bëjnë luftëra të panevojshme dhe të përqëndrohen në fitime, në vend që të ndihmojnë planetin.

Hellyer beson se grupi ka teknologjinë për të ndryshuar efektet e ndryshimeve klimatike, por nuk do ta bëjë këtë, pasi shumë nga anëtarët e saj janë milionerë të industrisë së naftës.

Illuminati thuhet se është një grup njerëzish të fuqishëm që shumë nga teoricienët të konspiracionit thonë se fshehurazi kontrollon ekonominë botërore.

Sipas Hellyer, shumë nga anëtarët e saj të pasur kanë investuar shumë në industrinë e naftës.

Ish ministri gjithashtu beson se “të paktën katër lloje të të huajve” kanë vizituar Tokën për dekada duke pretenduar se autoritetet janë vazhdimisht në diskutime me ambasadorët jashtëtokësorë.

Kritikët e Hellyerit kanë hedhur poshtë pretendimet e tij duke i cilësuar si të “pabaza”

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Dialogu ‘ribashkon’ opozitën

lipjanipress

Listë e zezë për kompanitë që lanë udhëtarët të presin në aeroporte

lipjanipress

Greqia rinis garën e armatimit me Turqinë, 5 miliardë euro shpenzime

lipjanipress

Kryetari Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve

lipjanipress

Kur Slobodan Milosheviq i premtonte turmës në Beograd arrestimin e Azem Vllasit (VIDEO)

lipjanipress

Ku mbet gjaku, A mjafton kjo?.

lipjanipress

19 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

lipjanipress

Presidentja kroate mohon rritjen e mbështetjes për fashizmin

lipjanipress

Nisma planifikon të nisë mocion mosbesimi kundër Qeverisë

lipjanipress

“ Zgjedhjet nuk do të mbahen në pranverë!”

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE! QENDRA NË LIPJAN PREZENTON PROGRAMIN ME TË CILIN DO TË UDHËHEQ KOMUNËN

lipjanipress

Eskalojnë raportet mes Turqisë e Holandës

lipjanipress
Skip to toolbar