LipjaniPress

Kjo është dëshmia që e konfirmon! Iluminati ekziston

Lajme

Ish ministri i mbrojtjes së Kanadasë ka bërë një deklaratë tronditëse se “Illuminati” është i vërtetë dhe po drejton fshehurazi botën duke bërë “triliona” nga industria e naftës.

Paul Hellyer, ish-ministër i mbrojtjes së Kanadasë, besohet të jetë politikani më i lartë që ka mbështetur haptazi teorinë e Iluminatit

94-vjeçari tha se anëtarët e saj të pasur vazhdojnë të bëjnë luftëra të panevojshme dhe të përqëndrohen në fitime, në vend që të ndihmojnë planetin.

Hellyer beson se grupi ka teknologjinë për të ndryshuar efektet e ndryshimeve klimatike, por nuk do ta bëjë këtë, pasi shumë nga anëtarët e saj janë milionerë të industrisë së naftës.

Illuminati thuhet se është një grup njerëzish të fuqishëm që shumë nga teoricienët të konspiracionit thonë se fshehurazi kontrollon ekonominë botërore.

Sipas Hellyer, shumë nga anëtarët e saj të pasur kanë investuar shumë në industrinë e naftës.

Ish ministri gjithashtu beson se “të paktën katër lloje të të huajve” kanë vizituar Tokën për dekada duke pretenduar se autoritetet janë vazhdimisht në diskutime me ambasadorët jashtëtokësorë.

Kritikët e Hellyerit kanë hedhur poshtë pretendimet e tij duke i cilësuar si të “pabaza”

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sulmohet autobusi me udhëtarë në magjistralen Prishtinë-Gjilan

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, e quajti ‘palaço’ ambasadorin Amerikan në Kosovë, Greg Delawie, por edhe pas kritikave që ai mori, duket se nuk është pishman

lipjanipress

Flet vajza e Ramiz Lladrovcit, thotë se vetura i është thyer për herë të dytë

lipjanipress

Klinaku tregon se si u nxor Ukshin Hoti nga burgu i Dubravës (Video)

lipjanipress

Bilall Sherifi i përgjigjet Anton Berishës: Mos e fut hundën ku nuk e ke vendin

lipjanipress

Për ministrin e Kosovës, FETO është organizatë terroriste dhe shkollat e Gylenit duhet të mbyllen

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Nuland jep dorëheqje nga posti i ndihmës-sekretares amerikane të Shteti

Press Lipjani

Asfaltohet rruga e fshatit Resinovc

lipjanipress

Apel të gjitha institicioneve shqiptare (Video)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti, mbështet turinirin tradicional për nder të Dëshmorit Xhavit Kozhani- Burgia

lipjanipress
Skip to toolbar