LipjaniPress

Kjo është renditja përfundimtare e partive në fletëvotimet e 11 qershorit (LISTA)

Lajme

Koalicioni PDK-AAK-NISMA do të figurojë e dyta me radhë në fletëvotimet e zgjedhjeve të 11 qershorit, ndonëse numri garues do të jetë 12. Partia e parë që do të figurojë në fletëvotimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme është ajo e komunitetit Goran të Kosovës, me numër garues 11.
Koalicioni tjetër i madh parazgjedhor, LDK-AKR do të garojë me numër 16, shkruan Gazeta Express.

Ndërsa, Lëvizja Vetëvendosjes, në hedhjen e shortit për renditjen e Subjekteve Politike në Fletëvotim për Zgjedhjet e 11 qershorit, sërish rastisi ta zgjedhë numrin 35. Rrjedhimit, VV’ja gjendet e parafundit në fletëvotim, derisa e fundit figuron Partia Rome e Bashkuar me numër 36.

Iniciativa Qytetare e Serbëve të Kosovë, e krijuar nga Aleksandar Jabllanoviq do të garojë me numër 27, numër të cilin e tërhoqi vetë themeluesi i saj.

Ndërsa, Lista Srpska në këto zgjedhje garon e 22’ta. Partia Fjala e Gëzim Kemendit ka tërhequr numrin 29.

Renditja e plotë e të gjitha partive në zgjedhje:

11. Jedinstvena Goranska Partia
12. PDK-AAK-NISMA
13. Partia e Ashkalive për Integrim
14. G. I. Euromendje Alternativa
15. Gradenska Iniciativa Gore
16. LDK-AKR
17. Pokret za Gora
18. Progresivna Demokratska Stranka
19. Partia Demokratike e Ashkalive të Kosovës
20. Iniciativa e Re Demokratike e Kosovës
21. Samostalna Liberalna Stranka
22. Gradenska Iniciativa Srpska Lista
23. Napredna Snaga Kosova
24. Partia Liberale Egjiptiane
25. Kosovaki Nevi Romani Partie
26. Partia demokratike turke e Kosovës
27. Partia Kosovski SRBA Gradjanska Inicijativa
28. Partia Demokratike e Unitetit.
29. Partia Fjala
30. Koalicia VAKAT
31. G.I. Za Prosperitet Kosova
33. Kosova Turk Adalet Partisi
34. Koalicia SDA-BSAK
35. Lëvizja Vetëvendosje
36. Partia Rome e Bashkuar e Kosovës

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Bosch thotë se Kosovës është dashur t’i hiqen vizat në vitin 2010

lipjanipress

Fillon puna për suspendimin e zyrtarëve me aktakuzë

lipjanipress

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

Sulmuesi në muzeun e Luvrit dëshironte të ‘hakmerrej për popullin sirian’

lipjanipress

M.Tahiri: Punësimi mbetet ende sfida më e madhe për të rinjët e Ashkalinjëve

lipjanipress

KQZ-ja mund të mbetet pa kryetar

lipjanipress

Berina Berisha që po mahnit Amerikanet me veshjet e brendeve dhe markave të shtrenjëta. (Foto)

lipjanipress

Këto janë nënat që gatuan për refugjatët dhe ushtarët e UÇK-së (VIDEO)

lipjanipress

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit – Këto janë pikat e rendit të ditës

lipjanipress

AMBASADA BRITANIKE: QEVERIA ARGUMENTOI LIGJSHMËRINË E DREJTORIT TË DOGANAVE

lipjanipress

Demostratat studentore të vitit 1981(FOTO)

lipjanipress

OSBE përkrah zgjedhjen e një prokurori të veçantë që merret me kërcënimet dhe mbrojtjen e gazetarëve

lipjanipress
Skip to toolbar