LipjaniPress

Klinaku tregon se si u nxor Ukshin Hoti nga burgu i Dubravës (Video)

Lajme

Në emisionin “Komiteti Qendror” – i drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni, njëri nga aktivistët shumëvjeçar të LKÇK’së, Avni Klinaku, ka folur për periudhën kur ai kishte qëndruar në të njëjtin burg me veprimtarin Ukshin Hoti, si të burgosur politikë.

Ai ka treguar për periudhën në fund të vitëve të ’90-ta, kur ai qëndronte në burgun e Dubravës, si i burgosur politik, bashkë me Ukshin Hotin.

Klinaku ka folur për ditën kur Policia serbe e nxorën nga burgu veprimtarin e shquar, pa u ditur se çfarë ka ndodhur me të pas kësaj.

Klinaku ka treguar se ku i kishin thënë të burgosurve se ishte dërguar Ukshin Hoti.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme:

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

Dardan Molliqaj mashtroi kur tha se muri vetëm do të shkurtohet (FOTO)

lipjanipress

Raportohet se ka humbur Xhejlane Abdullahu

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Engel: Serbia duhet t’i heqë pengesat që po ia bën Kosovës

lipjanipress

Hoti: Tryezat po i bëjmë për të caktuar datë të zgjedhjeve

lipjanipress

Arrestohet një hetues policor i krimeve ekonomike

lipjanipress

Deklarata shokuese e ish ushtarit serb: Me eshtrat e shqiptarëve janë shtruar rrugët (VIDEO)

lipjanipress

AGK-ja dënon presionin dhe fyerjet ndaj gazetarit të KOHËS, Agim Ademi

Granit

Isa Mustafa flet për koalicionin me AKR’në

lipjanipress

Hajrullahu ” Arsimi profesional, prioriteti ynë kryesor” Konjuh,

lipjanipress
Skip to toolbar