LipjaniPress

Koloneli Daniele Bajata me bashkëpunëtor nga KFORI, vizituan Xhaminë Mulla Sherif Ahmeti Lipjan.

Lajme Lipjani

Delegacionit te KFOR-it i shprehen respektin dhe mirëseardhje; Kryeimami Burim Arifi dhe Imami i xhamisë Mulla Skender Mehmeti.
Koloneli Daniele Bajata u shpreh se ndihet shumë i kënaqur me bashkëjetesen, tolerancen dhe sukseset që pash në qytetin e Lipjanit.
Neve falenderuam KFOR-in për sigurinë që ofron qytetarëve të Kosovës dhe për vizitën, dhe intersimin qe pati për të ditur më shumë për xhamine dhe Islamin.LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Haradinaj nga sheshi i Prishtinës thotë se Kosova nuk i fal tokë askujt

lipjanipress

Shefi i Aleancës Kosovare të Bizneseve dënohet me 18 muaj burgim

lipjanipress

Kulmet e banesave në Prishtinë të mbuluara me material kancerogjen – lesenit

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

lipjanipress

VIDEOSKANDAL:SHEFI I KABINETIT TË SFARQËS JEP PARA PËR TË VOTUAR LDK-N

lipjanipress

Demantohet keq Isa Mustafa, ja sa qytetarë i punësoi Qeveria e tij në të vërtetë

lipjanipress

Lista Srpska nuk do ta japë miratimin për formimin e ushtrisë

lipjanipress

QKUK që 1 vit pa aparaturë të gastroskopisë

lipjanipress

Këta ish udhëheqës të UÇK’së janë në Listën e Zezë të SHBA’së (Dokument)

lipjanipress

Kryetari i PDK’së premton fuqizimin e rinisë dhe grave

lipjanipress

Nuk kishte vend në burg, lirohet kosovari në Gjermani

lipjanipress
Skip to toolbar