LipjaniPress

Komisioni për Punë të Brendshme e kërkon për raportim drejtorin e policisë

Lajme

Në mbledhjen e Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, u shqyrtua dhe u miratua Projektligji për legalizimin e armëve dhe dorëzimin e armëve të vogla dhe të lehta, municionit dhe mjeteve eksplozive me 17 amendamente esenciale dhe shumica prej tyre teknike.
Anëtarët e Komisionit, siç shkruan KP, kërkuan që në mbledhjen e ardhshme të raportojë shefi i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, në lidhje me, siç u tha, “uniformat ushtarake serbe” që sipas mediave, “janë shfaqur në veri të Kosovës”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vajza e Xhemajl Mustafës shpreson që Specialja ta zbardhë vrasjen e babait të saj

lipjanipress

Këshilli komunal i viktimave të dhunës në baza gjinore mban takim pune

lipjanipress

Vendim ekstrem i opozitës, Bogdani: Braktisim komisionet deri në fund të Parlamentit

lipjanipress

Kryetari i LDK’së uron Pashkët edhe përmes rrjetit social Twitter

lipjanipress

Familjarët e Grupit të Kumanovës një ditë para vizitës në Prishtinë ja çka i shkruajnë Zaevit!

lipjanipress

Nëse Thaçi i kërkon Serbisë ta njohë Kosovën, Vuçiq e ka një përgjigje

lipjanipress

170 mijë euro për ndërtimin e shtratit të lumit Sitnica

lipjanipress

Anita Haradinaj: Ramushi do të lirohet, shteti të mos organizojë asgjë për të

lipjanipress

AGK-ja dënon presionin dhe fyerjet ndaj gazetarit të KOHËS, Agim Ademi

Granit

Kadri Veseli i bën ofert antarit të Vetëvendosjes!

lipjanipress

FSK stërvitet me ushtrinë e Shqipërisë – Demolli nuk e përmend në Tiranë themelin e ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Islanda kërkon emigrantë, ja mundësitë

lipjanipress
Skip to toolbar