LipjaniPress

Komuna e Drenasit ndalon shaminë,mjekrat tek meshkujt, minifundet dhe xhinset në shkolla (Dokument)

Lajme

Temperaturat e ngrohta janë kthyer në Kosovë me ardhjen e stinës së pranverës, por askus në shkollat e komunës se Drenasit nuk do të mund të veshin minifund gjatë kryerjes së detyrës zyrtare.

Kjo pasi në bazë të një rregullore të etikes së veshjes që ka nxjerrë kjo komunë nuk lejohet një veshje e tillë në punë.

Po ashtu sipas kësaj rregullore që po qarkullon në rrjetet sociale, nuk lejohet veshja e xhinëseve, grillonkave e bluzave të zbuluara.
Në këtë rregullore po ashtu ndalohen veshjet me karakter fetar si dhe mjekra e lëshuar nga meshkujt.

Aty bëhet thirrje edhe profesorëve që të realizojnë plan- programin gjatë procesit edukativo-arsimor, orarin e punës etj.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mblidhen të gjithë senatorët në Shtëpinë e Bardhë, diskutojnë për Korenë e Veriut

lipjanipress

Muri rrënohet i tëri (FOTO)

lipjanipress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

lipjanipress

Veseli e Mustafa përplasen për afatin se kur votohet Demarkacioni

lipjanipress

Rryma të ngrohta ajrore drejt Arktikut, hulumtuesit thonë se nuk kanë parë kurrë diçka të tillë

lipjanipress

Vucic:Nga Sarajeva për autoritetet në Prishtinë: goditja e një stilolapsi nuk mund të rrëmben asgjë

lipjanipress

Një vajzë e vogël kafshohet nga gjarpri, në QKU s’ka serum

lipjanipress

Kështu reagoi Veseli kur Isa Mustafa e la sallën e Kuvendit (Foto)

lipjanipress

Nuk do të besoni se në çfarë kushtesh jetojnë këto familje në Komunën e Prishtinës (Foto)

lipjanipress

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Rusia e nis drejt Detit Mesdhe anijen luftarake

lipjanipress

Hapja e fushatës së Nismës për Kosovën – Lipjan.(Video+Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar