LipjaniPress

Komuna e Drenasit ndalon shaminë,mjekrat tek meshkujt, minifundet dhe xhinset në shkolla (Dokument)

Lajme

Temperaturat e ngrohta janë kthyer në Kosovë me ardhjen e stinës së pranverës, por askus në shkollat e komunës se Drenasit nuk do të mund të veshin minifund gjatë kryerjes së detyrës zyrtare.

Kjo pasi në bazë të një rregullore të etikes së veshjes që ka nxjerrë kjo komunë nuk lejohet një veshje e tillë në punë.

Po ashtu sipas kësaj rregullore që po qarkullon në rrjetet sociale, nuk lejohet veshja e xhinëseve, grillonkave e bluzave të zbuluara.
Në këtë rregullore po ashtu ndalohen veshjet me karakter fetar si dhe mjekra e lëshuar nga meshkujt.

Aty bëhet thirrje edhe profesorëve që të realizojnë plan- programin gjatë procesit edukativo-arsimor, orarin e punës etj.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt me drejtorët e Drejtorateve Komunale

lipjanipress

Sindikata e Doganës e shqetësuar për sulmin ndaj oficerëve doganorë në Vushtrri

lipjanipress

Kryeprokurori i Prizrenit ua ndalon alkoolin prokurorëve

lipjanipress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

lipjanipress

Qytetari në Resnjë ndërroi jetë përderisa prente dru

lipjanipress

Hoxha i SPRTK-së: Udhëheqja e RTK-së nuk jep përgjegjësi për asgjë

lipjanipress

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Edhe një vlerësim i lartë i transparencës për Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Ramiz Lladrovci ua ndërron pozitat disa drejtorëve në Drenas

lipjanipress

Thaçi me këtë deklaratë e nervozoi keq mbrëmë Vuçiqin

lipjanipress

Deri kur me projekte të dështuara

lipjanipress
Skip to toolbar